НОВИНИ

Сирійська опозиція просить зібрати міжнародну конференцію

Сирійські опозиціонери виступили з ініціативою зібрати міжнародну конференцію, присвячену питанню Сирії.

Ініціаторами такого кроку виступили учасники іншої конференції, яка відбулася в неділю в Дамаску за участі опозиційних сил.

Ціллю майбутнього зібрання, згідно прийнятого комюніке, має стати напрацювання шляху переходу Сирії до демократичної та плюралістичної системи правління.

У документі також зазначається, що бажані зміни не можуть бути нав'язані сирійському народу ззовні. Свою долю він має вирішувати самостійно.

У роботі конференції, яка була скликана за ініціативи Національного координаційного комітету за демократичні зміни у Сирії, взяли участь 15 опозиційних партій, а також ряд гнромадських організацій.

Учасники конференції також вкотре закликали режим президента Башара Асада та озброєну опозицію негайно припинити насилля.

Нагадаємо, конфлікт у Сирії триває з березня 2011 року.

У вересні цього року спеціальний координатор ООН з близькосхідного мирного процесу Роберт Серрі заявив, що у серпні було зафіксовано найбільшу кількість жертв з початку конфлікту. Кількість біженців за цей період збільшилась на 100 тисяч.

Офіційний Дамаск називає 7-8 тисяч жертв , в той час як представники опозиції називають цифру в 25 тисяч.

За відомостями ООН, більше 2,5 млн осіб в арабській країні терміново потребують продуктів харчування, товарів першої необхідності і медичних послуги.

Більше 250 тис. сирійців сховалися від насильства на території чотирьох сусідніх держав - Іраку, Йорданії, Лівану і Туреччини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.