«Варто розуміти, що значною мірою ці події перебільшені через екран телевізора. Якщо подивитись на ці події з точки зору кількості людей, які беруть у них участь, вони – незначні. Пам’ятаєте, події, які спричинили карикатури 2005 року (на пророка Мухаммеда – Ред.)? Тоді значно більше людей брало участь в акціях протесту, ніж зараз», – відзначив Семиволос.
«Крім загиблих людей, яких не повернеш, втраченого американського майна, яке, на щастя, можна відновити, і електоральних втрат, принаймні частково, адміністрацією Обами. Особливих довготривалих наслідків, я думаю, ці події не будуть мати», – додав він.
За словами експерта, запал подібних протестів, як правило, через кілька тижнів сходить нанівець.
«Наступна хвиля цих заворушень може повторитися в п’ятницю, коли традиційно відбуваються хутба (проповідь – Ред.) після молитви мусульман . Якщо вона (хвиля заворушень – Ред.) буде більша, ніж ця хвиля, то ще кілька тижнів це може продовжуватись. А потім зійде нанівець. Досвід свідчить, що такі протести через пару тижнів вщухають – запал закінчується, тема вичерпується, 20 разів одне те саме повторювати стає нецікаво, виникають нові проблеми, на які звертається увага, і на тому все закінчується», – зазначив Семиволос.
Попри це він зазначає, що ситуація доволі непроста: «Це й певне випробування для нової влади і в Єгипті, і Лівії, і в Ємені, і в будь-якій країні Арабського Сходу».
Експерт також не пов’язує стрибки з цінами на нафту в світі з протестами в мусульманських країнах проти США. «Ці протести не настільки серйозно впливають на ціну на нафту. Є більш складніші проблеми: війна в Сирії, ситуація в Ормузькій протоці, Іран тощо. Саме ці події викликають нервозність ринків і власне людей, які грають на нафтових біржах», – зазначив експерт.
Нагадаємо, масові акції проти появи в інтернеті скандального аматорського фільму «Невинність мусульман» про пророка Мухаммеда відбуваються в декількох країнах мусульманського світу. Найбільші протести були в Єгипті та Ємені, а також в Судані, Тунісі, Пакистані та Бангладеш. У місті Бенгазі на сході Лівії радикально налаштовані учасники протестів штурмували консульство США, при цьому загинули чотири людини, в тому числі американський посол.
Пізніше генеральний прокурор Єгипту підписав ордер на арешт восьми осіб, причетних до створення фільму "Невинність мусульман".
Крім цього, французький сатиричний тижневик Charlie Hebdo опублікував в середу, 19 вересня, карикатури на пророка Мухаммеда. Після інформації про публікацію прем'єр-міністр Франції Жан-Марк Ейро випустив комюніке, оголосивши, що «в нинішньому контексті засуджує будь-які зловживання», і закликав усіх до «розсудливості та відповідальності». При цьому глава уряду не назвав в комюніке Charlie Hebdo.