НОВИНИ

Протести проти фільму про Мухамеда охопили вже три мусульманські країни

Протести, викликані образливим фільмом про пророка Мухаммеда, трейлер до якого нещодавно з’явився в Інтернеті, перекинулися з Лівії та Єгипту на Ємен. Про це повідомляє Reuters.

Протестуючі, обурені антиісламським фільмом «Невинність мусульман», сьогодні штурмували посольство США в столиці Ємену Санаа. Перед штурмом посольства демонстранти зірвали з будівлі табличку, зняли з посольства американський прапор та спалили його. Протестуючі провели акцію біля посольства, але не ввійшли до будівлі.

Як повідомляє Reuters, охорона намагалася стримати демонстрантів пострілами у повітря. За словами очевидців і серед протестуючих, і серед охоронців, є поранені.

Напередодні акції протесту пройшли в Лівії та Єгипті. На транспарантах було написано «Немає іншого Бога крім Аллаха, а Мухаммед – його пророк», а одне з полотен в Єгипті навіть закликало «видворити коптську діаспору з Єгипту».

11 вересня внаслідок штурму американського консульства в Бенгазі на сході Лівії загинув посол США в Лівії Крістофер Стівенс та три співробітники консульства.

Нагадаємо, як повідомляють іноземні змі, продюсером, автором сценарію та режисером неоднозначного фільму«Невинність мусульман» стала людина на ім’я Сем Бесіл, з Каліфорнії. Американець ізраїльського походження Бесіл заявив, що отримав на зйомки фільму $5 млн доларів від близька 100-та єврейських донорів. В своєму інтерв’ю Бесіл заявив, що хотів викрити справжню природу ісламу та назвав його «раковою пухлиною».

Стрічка триває більше двох годин, і була знята ще в 2011 році. Проте, найбільшого розголосу набула саме зараз, коли її 14-хвилинний трейлер в арабському перекладі потрапив на YouTube. Просуванням ролика нібито займався копт єгипетського походження Моріс Садек та відомий своїми акціями зі спалювання Корану пастор із Флориди Террі Джонс.

На початку фільму зображується натовп мусульман, які б’ють християн, за чим спокійно спостерігає поліція. Решта фільму демонструє спогади батька, який пояснює своїй дочці коріння ісламського екстремізму. Мухаммед зображується як збоченець, який має інтимні стосунки з дружинами своїх послідовників, називає свого осла «першою мусульманською твариною» та є гомосексуалістом.

У свою чергу актори фільму стверджують, що не знали про антиісламський характер фільму, а їм пояснили, що фільм оповідає про Стародавній світ.

Нині Бесіл переховується та не вважає, що приводом до вбивства американського посла в Лівії став саме його фільм.

«Мені здається, що система безпеки (в посольствах) є поганою. Америка повинна якось її змінити», - зазначив він в інтерв’ю NBC News.

Між тим, американські посадовці наразі проводять розслідування чи дійсно вбивство чотирьох американців у посольстві в Бенгазі пов’язане з фільмом, чи напад збігся з річницею терактів 11 вересня 2001 року. Так, один з посадовців США зазначив, що напад в Бенгазі був «занадто добре скоординований та професійний», щоб бути спонтанним. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.