Події 7 вересня: угорська стала регіональною в закарпатському Береговому, Росія вимагає від України повернути борг ЄЕСУ та Канада зупинила дипломатичні відносини з Іраном

8 Вересня 2012, 00:30

7 вересня депутати Берегівської міської ради (Закарпатська область) проголосували за надання угорській мові статусу регіональної на території міста. Рішення, зокрема, передбачає забезпечення надписів на бланках, печатках, штампах, табличках Берегівської міськради, поряд з державною мовою, також і регіональною угорською мовою. При виготовленні вказівників, табличок і аудіо- і візуальнї реклами на території міста рекламодавці також мають враховувати відповідне рішення. Критерій володіння державною мовою та регіональною угорською відтепер буде враховуватися під час підбору кадрів до органів державної влади та місцевого самоврядування. Фінансове управління міськрад зобов’язали передбачити кошти на виконання цього рішення.

Тим часом депутати Миколаївської обласної ради ухвалили рішення про надання російській мові статусу регіональної в Миколаївській області. «За» ухвалення цього рішення проголосували 74 депутати, "проти" – 8.

Центральна виборча комісія вирішила створити сайт для трансляції відеозображення, отриманого за допомогою системи відеоспостереження із приміщень дільничних виборчих комісій під час голосування на виборах Верховної Ради. Для цього ЦВК вирішила зареєструвати для сайту доменне ім'я http://vybory2012.ua. Як відомо, постачальником товарів і послуг, необхідних для створення й забезпечення функціонування систем відеоспостереження на виборчих дільницях, Кабінет Міністрів визначив компанію "СІТРОНІКС Інформаційні Технології", Київ.

Зі столичних кіосків «Преса» та точок продажу періодики біля станцій метрополітену 7 вересня молоді люди викуповували усі примірники № 36 «Українського Тижня». Номер потрапив до реалізаторів вранці п’ятниці. Досить скоро біля місць продажу почали з’являтися молоді люди, які жодним чином не представлялися, але свідомо скуповували всі наявні в кіосках та на ятках примірники №36 «Українського тижня». Дехто з них повертався знову, ймовірно, для того щоб переконатися, чи не надійшли нові журнали у продаж.

Міноборони Росії вимагає стягнути з Кабінету міністрів України 3 мільярди 239 мільйонів гривень. Позовні вимоги росіян були отримані 27 серпня 2012 року. У засіданні, яке відбулося 5 вересня, суд перейшов до розгляду справи по суті, заслухавши пояснення представників сторін. Представники відповідачів заявили клопотання про перенесення розгляду справи, яке було задоволене судом. Розгляд позову російського відомства відклали на 09:00 12 вересня 2012.

Представники опозиції вже заявили, що що розкручування теми боргів ЄЕСУ перед Міноборони Росії є спробою нинішньої влади очорнити ім’я екс-прем’єра Юлії Тимошенко. Представники ж Мін'юсту повідомили, що будуть захищати інтереси України в цій справі. Зокрема, Міністерство юстиції планує довести в суді, що сплачувати борг перед Росією має ЄЕСУ, а не уряд.

Також 7 вересня Вищий адміністративний суд України повернув депутатові Арсенію Яценюку позовну заяву до президента Віктора Януковича про визнання протиправними дій останнього. Як зазначається в ухвалі суду, у поданій заяві не викладено обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги та не надано доказів на підтвердження цих обставин. Разом з тим, у ВАСУ переймаються належним збереженням заяв громадян, тож адміністрація суду закликає зацікавлених осіб організувати транспортування коробок із заявами з приміщення ВАСУ. Опозиціонери, в свою чергу, висловили побоювання, що співробітники ВАСУ отримали наказ знищити заяви українців, які надійшли до суду.

Національна комісія з планування столиці США затвердила попередній та остаточний плани розвитку меморіалу пам`яті жертвам голоду 1932-1933 років в Україні.Меморіал матиме вигляд бронзової стіни, на якій зображено пшеницю. Пам’ятник розташовуватиметься недалеко від залізничного вокзалу Union Station на перетині Массачусетс-авеню, Північна Капітолію і вулиці F, що за квартал від пам’ятника жертвам комунізму.

Та у п'ятницю, 7 вересня Канада закрила своє посольство в Ірані і оголосила про намір вислати іранських дипломатів з Оттави. Своє рішення Канада мотивувала тим, що Іран надає допомогу сирійському режиму Башара Асада, відмовляєтсья виконувати резолюції ООН щодо своєї ядерної програми, вдається до расистської та антисемітської риторики та погрожує Ізраїлю. Відтак, канадське МЗС вирішило закрити посольство й відкликати своїх дипломатів. Іранські ж дипломати мають залишити Канаду впродовж п'яти днів.

Позначки: