НОВИНИ

Миколаївська облрада теж запровадила регіональний «язик»

Депутати Миколаївської обласної ради ухвалили рішення про надання російській мові статусу регіональної в Миколаївській області. «За» ухвалення цього рішення проголосували 74 депутати, "проти" - 8.

Обговорення питання тривало приблизно годину.

Голова Миколаївської облради Ігор Дятлов під час обговорення рішення про надання російській мові статусу регіональної сказав, що з 2006 року обласна адміністрація одержала 2 тис. 100 заяв, з яких 600 були написані російською мовою.

«Питання не в грошах. Гроші на папір ми знайдемо! Ухвалення цього рішення – аж ніяк не крах бюджетної системи, як говорять деякі політичні сили. Tе, що люди з різних політсил приходять до нас не з гаслами, а з шашками – не робить нас мирними, а тільки вносить «смуту». Думаю, що ми ухвалимо рішення, і знайдемо консенсус», - заявив Дятлов.

Водночас, за словами депутатів, про те, у скільки реалізація положення закону про мову обійдеться Миколаївському обласному бюджету, поки що невідомо.

Губернатор Микола Круглов зазначив, що "прийнятий закон – рамковий. А рішення про обсяги грошей ухвалюватиметься тоді, коли він буде затверджений остаточно".

Нагадаємо, 21 серпня, Миколаївська міська рада на 19-й черговій сесії прийняла рішення про надання російській мові статусу регіональної.

6 вересня Луганська міська рада ухвалила рішення щодо реалізації в місті положень закону "Про засади державної мовної політики", що передбачає надання російській мові статусу регіональної.