НОВИНИ

Росія вимагає від України повернути борг ЄЕСУ у 3,2 млрд гривень

Міноборони Росії вимагає стягнути з Кабінету міністрів України 3 мільярди 239 мільйонів гривень. Про це йдеться в ухвалі Господарського суду Києва, який прийняв до розгляду позовні вимоги російського міністерства та залучив як третю сторону Державну казначейську службу України.

Також третьої особою у цій справі є ЗАТ "Промислово-фінансова корпорація "Єдині енергетичні системи України".

Як йдеться у документі, позовні вимоги Міноборони Росії були отримані 27 серпня 2012 року. У засіданні, яке відбулося 5 вересня, суд перейшов до розгляду справи по суті, заслухавши пояснення представників сторін.

Представники відповідачів заявили клопотання про перенесення розгляду справи, яке було задоволене судом. Розгляд позову російського відомства відкладено на 09:00 12 вересня 2012.

Як відомо, СБУ порушила кримінальну справу проти Юлії Тимошенко за борги корпорації ЄЕСУ перед Росією.

"Зокрема Тимошенко обвинувачується в тому, що будучи президентом і фактичним власником корпорації ЄЕСУ за попередньою змовою з колишнім прем'єром Павлом Лазаренком вчинила замах на розтрату коштів державного бюджету в особливо великих розмірах шляхом покладання на Кабінет міністрів зобов'язань приватної корпорації ЄЕСУ перед Міноборони Росії на суму 405,5 млн. доларів", - повідомив керівник головного слідчого управління СБУ Іван Дерев'янко.

У середині минулого року Міноборони Росії надсилало Кабміну лист з вимогою погасити борг ЄЕСУ в сумі 405,5 мільйонів доларів.

Пізніше у ЗМІ з'явився лист міністра юстиції України Олександра Лавриновича, у якому йшлося про те, що у Мінфіні немає ніякої інформації, яка б засвідчувала надання державних гарантій за зобов’язаннями корпорації ЄЕСУ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.