За її словами, дев'ять осіб були засуджені за звинуваченням у порушенні правил проведення акції.
Семеро з них повинні будуть виплатити по 10 тисяч рублів кожен, і двоє по 11 тисяч і 12 тисяч рублів, оскільки раніше вже притягувалися до відповідальності за цією статтею. Справу ще одного затриманого активіста розглянуть 6 вересня.
Вчора активісти «Грінпісу» провели акцію проти розробки арктичного шельфу. Четверо із затриманих – іноземці – громадяни Угорщини, Австрії, Польщі та Німеччини. Акція називалася «Арктичний заповідник».
Кілька активістів переодяглися в білих ведмедів.
Як повідомлялось, глобальна зміна клімату, зокрема, потепління, яке призвело до танення льоду в Арктиці, активізували боротьбу за ресурси в цьому регіоні.
Таненням снігу та льду робить доступними до видобутку поклади нафти, гідро-карбону та інших ресурсів, до яких через товстий шар криги раніше доступ був закритий.
Арктика стала тепер ареною політичного змагання та боротьби за природні ресурси. На порядок денний виставлено також питання права власності на Північний Полюс. Так, Росія і Данія відновили змагання за можливість використовувати всі наявні там ресурси: від риби до родовищ природного газу.
За припущенням експертів поклади нафти та газу в Арктиці складають близько 25 % світових запасів цих корисних копалин.
Протягом кількох останніх місяців нафтопереробні компанії почали переговори щодо отримання прав на проведення розвідувальних робіт в районі Бафінової затоки – багатий на гідро-карбон регіон на західному узбережжі Гренландії, який раніше був недоступний.
Водночас екологи вважають, що розробка корисних копалин в Арктиці може спричинити природну катастрофу, яка порушить найчистішу екосистему світу.