НОВИНИ

Видобуток нафти з-під криги Арктики може призвести до природної катастрофи

Будь-який серйозний вилив нафти в льоди Арктики має високий ризик спричинити природну катастрофу, яка порушить найчистішу екосистему світу. Про це пише The Independent.

За словами одного з провідних дослідників Північного полюсу професора океанної фізики Університету Кембріджу Пітера Ведхемса, з нафтою, яка витікатиме з дна моря, буде дуже важко мати справу, зважаючи на складні умови Арктики.

Потрапивши на лід, який лежить на поверхні моря, нафта просто ним поглинатиметься. Розтанути ж така законсервована нафта зможе лише весною, коли вона вже може бути на відстані 1,6 тис км в океані, що може призвести до забрудненнямайже всієї Арктики.

А найстрашніше, за словами науковця, те, що, по-перше, після довгого перебування в льодовику нафта буде токсичною, а по-друге, важко буде зрозуміти, звідки саме вона прибула.

Ведхемс також додав: «В Арктиці існують проблеми через великі масиви льоду, віддаленість від інших країн, мінливу погоду, велику глибину моря та айсберги. Загалом, це значить, що відреагувати на виливи нафти,схожі до тих, що відбулись в Мексиканській затоці, буде неможливо». А наслідки для природи будуть жахливими.

«Дослідження також показують, що той спосіб,в який буде розроблятися джерело арктичної нафти компанією Exxon Mobil, є найбільш ризикованою формою видобутку нафти», - заявив професор Ведхемс.

Відповідаючи на стурбованість науковців, нафтові компанії заявляють, що знають про можливі ризики та вже приготувалися до вживання необхідних заходів. Проте Ведхемс, який вже читав кілька таких планів, заявляє, що вони не включають комплексні заходи для роботи з нафтою, яка вже потрапила в лід.

Нагадаємо, у травні TheWashingtonPostписав, що протягом кількох останніх місяців нафтопереробні компанії почали переговори щодо отримання прав на проведення розвідувальних робіт в районі Бафінової затоки - багатий на гідро-карбон регіон на західному узбережжі Гренландії, який раніше був недоступний.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.