«Довгострокове забезпечення безпеки цього маршруту поставок (з Росії до ЄС – Ред.), особливо в умовах зовнішніх загроз, будь то економічні, політичні чи екологічні загрози, є пріоритетним завданням. Україна хоче співпрацювати з ЄС щодо модернізації газотранспортної системи, так що ми всі зможемо продовжувати покладатися на транспортування енергоносіїв через Україну. Прийшов час для дискусій про модернізацію трубопроводу в більш широкому контексті Україна-ЄС», – вважає Клюєв.
Секретар РНБО також наголосив на важливому нинішньому та майбутньому значенні України для ЄС в енергетичному плані.
«Поряд зі своєю роллю транспортера газу, Україна також має вирішальне значення для майбутньої енергетичної стратегії Європи. Навантаження на українську економіку (через завищені ціни на газ – Ред.) є значним, так що ми повинні диверсифікувати джерела енергії та розробляти власні запаси вуглеводнів, особливо з нетрадиційних джерел. Як тільки ми зможемо задовольнити власні потреби в енергії, Україна сподівається стати чистим експортером природного газу, щоб ми змогли допомогти континенту боротися з підвищення цін на енергоносії.
Ми створили міцні партнерські відносини з провідними світовими енергетичними компаніями такими як Shell, Chevron і Exxon щодо розвідки і розробки невикористаних запасів сланцевого газу в Львівському басейні та на Донбасі, а також у морських родовищах нафти і газу в Чорному морі. Прихильність енергетичних гігантів демонструє, що Україна відкрита для бізнесу, і є свідченням наших зусиль з економічних перетворень», – йдеться в статті.
За словами Клюєва зобов'язання України в енергетичній сфері не лише наближають її до норм, встановлених в Європейським енергетичним співтовариством, а й є важливою запорукою для в ЄС.
«Ми сподіваємося надихнути наших східних сусідів рухатися до інновацій та виробництва чистої енергії. Кожна країна повинна зіграти свою роль.
Українська та європейська енергетичні стратегії тісно пов'язані, і ЄС може допомогти нам модернізуватися і реформуватися. В той час як європейські запаси газу скорочуються, а попит на енергію зростає, існують підводні камені такі як надмірна залежність від імпорту газу з однієї країни, особливо пов'язані газовою ціновою політикою. Саме тому для України та ЄС зараз настав час поглибити енергетичні відносини. Ми будемо раді знайти відповіді разом», – зазначає Клюєв.