НОВИНИ

Єврокомісія: українська ГТС важлива для ЄС, але потрібна модернізація

У Європейській комісії заявляють, що українська газотранспортна система є однією з основних для поставок російського газу в Європу, і наголошують на необхідності для України терміново розробити довгострокову стратегію в цій сфері.

"Українська газотранспортна система є однією з основних для поставок російського газу в Європу. Унікальне географічне положення України та можливості не тільки щодо транзиту газу, а й зберігання і виробництва, означає, що Україна може запропонувати більшу гнучкість для поставок газу", - заявила представник Європейської комісії Марлен Холзнер (Marlene Хольцнер) в четвер в Брюсселі.

У Єврокомісії також впевнені, що Україні "необхідно терміново розробити довгострокову стратегію для того, щоб залишатися надійним і конкурентоспроможним гравцем у сфері транзиту газу".

Брюссель відзначає, що, як очікується, попит на імпортний природний газ в ЄС зросте в найближчі роки. "Тому немає ніяких сумнівів у важливості української ГТС для ЄС і для більш широкого європейського континенту", -підкреслила Холзнер.

Нагадаємо, напередодні офіційний представник Газпрому Сергій Купріянов заявив, що після запуску "Південного потоку" і розширення "Північного потоку" Україна матиме нульове значення для експорту російського газу.

Як повідомлялося, у січні європейський комісар з питань енергетики Гюнтер Оттінгер в Брюсселі зазнчив, що модернізована українська газотранспортна система буде більш ефективною, ніж будівництво цілої нової системи через Чорне море ("Південний потік").

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.