Відповідно до закону "Про вибори народних депутатів України", рішення про реєстрацію кандидатів приймається ЦВК протягом 5 днів від дня подачі документів – останнім днем для їх подання було 13 серпня.
За словами заступник голови ЦВК Андрія Магери, за попередніми даними, усього комісією зареєстровано 5 771 кандидата у депутати, з них 2 644 – у загальнодержавному багатомандатному окрузі (за списками партій) і 3 127 – в одномандатних мажоритарних округах. 443 особам було відмовлено в реєстрації.
Магера підкреслив, що загальна кількість партій, які висунули своїх кандидатів, – 89. При цьому тільки списки 22 з них будуть включені до бюлетеня на виборах у загальнодержавному багатомандатному окрузі. "Це означає, що в першому бюлетені в нас буде 22 позиції, без 23-ї, що була раніше – "не підтримую жодну з партій", – сказав Магера.
18 серпня ЦВК також зареєструвала ще 14 спостерігачів від міжнародних організацій на виборах Верховної Ради – 1 спостерігача від Європейської мережі організацій за спостереженням за виборами (ENEMO) і 13 – від міжнародної неурядової організації CANADEM. Таким чином, загальна кількість зареєстрованих міжнародних спостерігачів становить 117 осіб.
В останній день ЦВК також зареєструвала 115 кандидатів у народні депутати у багатомандатному виборчому окрузі від Української нацональної асамблеї зі 169 кандидатур, поданих до комісії.
Список очолює син Романа Шухевича – Богдан. Далі у п’ятірці цієї політичної сили представлені Ігор Мазур, Олег Березюк, Михайло Оліференко та Валерій Бобрович.
Водночас, ЦВК відмовила 49 представникам УНА у реєстрації кандидатами через невідповідність поданих документів вимогам законодавства, та п’ятьох виключила зі списку через неподання ними заяв про згоду балотуватися.
Також стало відомо, що в місті Ізмаїл Одеської області депутати на позачерговій сесії міськради закріпили за російською мовою регіональний статус. Водночас, міськрада відмовилася розглядати ініціативу болгарських громадських організацій щодо надання регіонального статусу болгарській мові.
Під час мітингу на підтримку закону про мови мер міста Андрій Абрамченко заявив, що російська мова була і залишається мовою міжнаціонального спілкування в місті, де проживають представники 80 національностей.
В Ізмаїлі, за даними всеукраїнського перепису, переважає російське населення – 43,7%. За ним ідуть українці-38%, болгари-10% і молдовани-4,3%. Групи представників інших національностей нечисленні. Зараз болгари готують скарги, зокрема на ім’я президента країни.
В той же час народний депутат від Партії регіонів Іван Попеску заявив, що закон про мови підтверджує статус регіональних мов відповідно до Європейської хартії регіональних мов або мов національних меншин.
При цьому він нагадав, що коли наша країна ратифікувала Європейську хартію регіональних мов або мов національних меншин, був складений повний перелік тих мов, які Україна визнає як регіональних. "Природно, що російська мова, як найбільш поширена, буде ширше представлена в регіонах України. Щодо інших мов, то вони теж будуть використовуватися в якості регіональних", – додав Попеску.
У суботу рішенням Ленінського районного суду м.Севастополя стосовно міського голови Інкермана Валерія Конопльова обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою – заарештованого було направлено до СІЗО №15 м.Сімферополя.
Також у Севастополі актори театру ім. Луначарского збираються страйкувати через конфлікт з генеральним директором, якого міська влада призначила минулого року.
До критики правозахисників вироку учасницям російського жіночого феміністського панк-гурту Pussy Riot, яких засудили в Москві на два роки ув’язнення, додаються заяви керівників іноземних держав і міждержавних об’єднань. Зокрема, у посольстві США в Москві, а також в апараті верховного представника Європейського союзу з закордонних справ Катрін Аштон, цей вирок однаково назвали «непропорційним» їхнім діям. Німеччина назвала вирок «приголомшливим». Президент Естонії Тоомас Хенрік Ільвес порівняв суд над Pussy Riot із Середньовіччям.
Другу ніч поспіль посольство Росії в Лондоні атакувала велика група прихильників сирійської опозиції. Вони вигукували гасла проти уряду Сирії і Росії і закидали камінням російське дипломатичне представництво.
Також у суботу телеканал Al Arabiya повідомив, що віце-президент Сирії Фарук аль-Шараа перейшов на бік опозиції і втік до сусідньої Йорданії. Однак пізніше державне телебачення Сирії спростувало інформацію про приєднання віце-президента країни Фарук аль-Шараа до повстанців та його втечу.
В ніч проти суботу в ПАР на платиновій шахті «Марікана», що належить компанії Lonmin – третьому найбільшому виробнику платини у світі, правоохоронці відкрили вогонь по гірниках – було вбито 34 протестувальників, ще 78 були поранені. Поліція стверджує, що шахтарі були озброєні й почали стріляти першими. До цього правоохоронці намагалися блокувати людей водометами, сльозогінним газом та шумовими гранатами.
Влада ПАР відкликала велику частину поліцейських з району платинової шахти «Марікана». Спеціальне поліцейське управління оголосило про проведення незалежного розслідування.
Головне завдання – встановити, чи було пропорційним застосування сили поліцією, яка відкрила вогонь по страйкуючих. Раніше інше розслідування було розпочато урядовою комісією, призначеною президентом Джекобом Зумою.
Синоптики прогнозують на неділю, 19 серпня, помірне тепло. У Києві ясно, без опадів, вітер північно-західний, 5-10 м/с, температура повітря вночі +14…+16 градусів, удень +24…+26 градусів.