НОВИНИ

У ПАР поліція розстріляла гірників платинової шахти. Вбито 30 людей

Найкривавіша з часів апартеїду поліцейська операція проведена у Південній Африці. На платиновій шахті «Марікана» правоохоронці відкрили вогонь по гірниках. Вбито понад 30 людей.

Поліція стверджує, що шахтарі були озброєні й почали стріляти першими.

«Їх зупинили працівники поліції, які намагалися блокувати людей водометами, сльозогінним газом та шумовими гранатами. Поліція змушена була застосувати силу, щоб захистити себе від агресивної групи людей», – заявив представник поліції.

Кілька тисяч гірників вийшли на страйк, вимагаючи втричі підвищити зарплатню, яка наразі становить 400 євро. Однак суд ухвалив, що шахтарі мають повернутися до роботи, якщо не хочуть бути звільненими.

Місцеві мешканці вважають, що «поліція перегнула палицю».

«Те, що вони зробили, було нечесно. Їм слід було застосувати лише сльозогінний газ та гумові палиці, але не кулі, щоб убити шахтарів”, – вважає місцевий студент.

«Я досі думаю, що ситуацію могли краще проконтролювати. Я досі думаю, що її можна було стримати. Але сталося, те що сталося. Це нас повертає до старих часів”, – каже місцевий мешканець.

Шахта «Марікана», що належить компанії Lonmin – третьому найбільшому виробнику платини у світі -стала заручницею боротьби між профспілками.

Минулого тижня там загинуло близько десяти людей, зокрема двоє поліцейських. Шахтарі зарубали їх мачете.

Через насильство на «Марікані» Lonmin вирішила призупинити роботу на усіх своїх об‘єктах у Південній Африці.

Після подій у ПАР ціна на платину на світових ринках зросла.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.