"Його (Януковича – Ред.) змусить підписати закон рідна Партія регіонів. Натомість саме голосування за закон не є легітимним, оскільки відбулося з порушеннями. Це квазі-закон, який існуватиме лише на папері. І навіть на папері він існуватиме доти, доки не зміниться влада, а Януковичу це створить дуже серйозні проблеми на президентських виборах", – переконаний Таран.
За його словами, будь-який кандидат в президенти після першого туру виборів, зазвичай, намагається позиціонувати себе в центрі політичного спектру. Це дає йому можливість спиратися на підтримку громадян і має дуже конкретний практичний наслідок – дає можливість вигравати вибори у другому турі.
"Однак, цей закон зсуває Януковича з політичного центру, де дуже важливо бути президентові. Він ставить його в позицію екстреміста. Ну, якщо не екстреміста, то в позицію прибічника одного з радикальних спектрів. Але я не знаю, і не переконаний, що Янукович це розуміє. Якби він це розумів, цей закон в парламенті не з’явився б", – вважає експерт.
В той же час, на його думку, на рейтингах Януковича підписання закону, якщо воно відбудеться, не позначиться. "Але про це буде смисл говорити ближче до президентських виборів, а не зараз", – додав він.
Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила 3 липня в цілому законопроект №9073 "Про основи державної мовної політики". "За" проголосували 248 народних депутатів.
Напередодні спікер Володимр Литвин заявляв, що виключає можливість розгляду парламентом на пленарному тижні 3-6 липня в другому читанні мовного законопроекту.
5 червня Рада прийняла цей законопроект у першому читанні. Тоді законопроектпідтримали 234 народні депутати.
Законопроект передбачає встановлення офіційного використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади при проживанні мінімум 10% носіїв на територіях, на яких розповсюджена ця мова.
Читайте також: Що буде з країною років через 10, якщо запрацює мовний закон регіоналів