Експерти знизили прогноз зростання ВВП України

7 Червня 2012, 05:36

«Темпи зростання промисловості в першому кварталі різко сповільнилися через низький зовнішній попит, який, ймовірно, буде таким протягом 2012 року. У січні-квітні 2012 року промислове виробництво збільшилося лише на 0,7% проти 9,1% за аналогічний період 2011 року. Різке уповільнення зачепило важливі експортні галузі – металургію, хімічну промисловість і машинобудування», – зазначається у повідомленні.

На думку експертів МЦПД, у 2012 році у сільському господарстві буде зафіксований спад на 3% через ефект статистичної бази. «У 2011 році Украї на зібрала рекордно високий урожай; внесок сільського господарства у зростання ВВП становив 1,2 п.п. (з 5,2%), що приблизно дорівнює внеску промисловості (1,5 п.п.). Проте складні погодні умови на початку 2012 року призвели до необхідності пересівання великих площ і, відповідно, очікувань меншого урожаю цього року», – говорять у МЦПД.

За прогнозом Центру, темпи падіння у будівництві становитимуть 7% за підсумками 2012 року. Так, у січні-квітні 2012 року обсяги будівельних робіт продовжили скорочуватися – вони зменшилися на 3%. На думку експертів МЦПД, скорочення викликане низькими стимулами до інвестування, зокрема, у приватному секторі, і нестачею капіталу для заміни державних інвестицій 2011 року, які були здебільшого пов'язані з Євро-2012. При цьому, очікувана спрямованість бюджету на трансферти населенню напередодні виборів обмежує державне капітальне інвестування.

У МЦПД вважають, що ціни зростатимуть переважно у четвертому кварталі 2012 року, за підсумками року індекс інфляції становитиме 7%. «За січень-квітень індекс споживчих цін зріс лише на 0,7%, що є найнижчим значенням за цей період за всю історію спостережень. Уповільнення інфляції зумовлене і рекордно високим врожаєм, який сприяв зниженню цін на продовольчі товари, і жорсткою монетарною політикою НБУ», – відзначають експерти.

При цьому вони звертають ув агу на те, що важливим чинником є також низькі темпи зростання адміністративно регульованих тарифів, що викликане, насамперед, «політичними міркуваннями» напередодні виборів.

читайте також: «Стабілізєц». В українській економіці простежуються негативні тенденції

Позначки:

читати ще