НОВИНИ

  ▪   Дмитро Вовнянко

У Нацбанку запевняють, що хвилювання марні - рецесії нема

Зростання ВВП України перебуває між 1-2%. Проте турбуватися зарано. Про це заявив Керівник групи радників голови Національного банку України Валерій Литвицький на прес-конференції «Попередні макроекономічні підсумки першого кварталу».

Чиновник зазначив, що у березні економіка України не виправдала всіх надій. Стагнаційний тренд спостерігається у транспорті та будівництві (зниження обсягів становить 7,8% та 2,7% відповідно). Очікуваних позитивних змін не зазнав також агросектор. Темпи зростання обсягів АПК наразі мінімальні і становлять 0,5%, що вдесятеро менше за попередній рік.

«Промисловість явно потребує стимулювання», - зазначив Литвицький. Зростання галузі у березні уповільнилося до 0,9%. Причиною цього представники Нацбанку називають падіння споживання на зовнішніх ринках, у наслідок рецесії на ринках Європи та уповільнення економік інших країн світу. 

Проте драматизувати ці ускладнення представники Нацбанку не радять. За їхніми словами Україні не вперше входити в рік з непевними результатами. У 2006 році за результатами І кварталу ВВП України зріс 2,4 %, а вже до кінця року – на 7,3%.

Наразі економіку витягує споживчий попит - роздрібна торгівля у І кварталі зросла на 14,2% і це компенсує падіння у транспорті та будівництві.

Нацбанк запевняє, що економіка України не увійшла в рецесію і не повторила долю багатьох країн Європи, таких як Греція та Іспанія. Бюджетний орієнтир року на зростання ВВП на 3,9% все ще може бути здійснений.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.