Зокрема, у четвер 17 травня вони проведуть зустрічі у Львові, на яку запрошений історик Руслан Забілий, якого СБУ намагається звинуватити в розголошенні державної таємниці при написанні історичних праць про УПА та історію репресій.
Канадська делегація складається із 6 членів Парламенту Канади, які проведуть 14-17 травня відкриті слухання про стан прав людини в Києві, Харкові та Львові. А 17 травня відбудеться підсумкова прес-конференція у Львові.
«Результати дослідження стануть критичною точкою для уряду Канади у визначенні наступних кроків у майбутній співпраці з Україною», – наголосив Богдан Онищук, головуючий Канадської української фундації.
Як зазначає прес-служба Центру досліджень визвольного руху, вони також ознайомляться із ситуацією з кримінальною «справою істориків», відкритою Службою безпеки України у вересні 2010 року.
Центру досліджень визвольного руху нагадує, що СБУ незаконно затримала і 14,5 годин директора Національного музею «Тюрма на Лонцького» Руслана Забілого, вилучивши в нього комп’ютер з електронними копіями документів та науковими працями з історії визвольного руху та політичних репресій.
«Після обшуків і конфіскацій в Національному музеї «Тюрма на Лонцького», СБУ наклала на кримінальну справу гриф «цілком таємно», що, говорять правозахисники, обмежує право істориків на захист. Сьогодні справа ще не закрита, комп’ютери не повернуто, незважаючи на те, що закон забороняє ховати історичні документи, особливо ті, які містять інформацію про факти порушень прав та свобод людини», – йдеться в повідомленні.
Як повідомлялось, 14 червня минулого року Служба безпеки України вирішила допитати всіх працівників Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» як свідків у кримінальній справі за фактом замаху на розголошення відомостей, що можуть становити державну таємницю.