НОВИНИ

Директора меморіалу «Тюрма на Лонцького» затримали за вказівкою Хорошковського

Голова СБУ Валерій Хорошковський намагається перешкодити розповсюдженню і поширенню розсекречених матеріалів про діяльність УПА

Голова СБУ Валерій Хорошковський намагається перешкодити розповсюдженню і поширенню розсекречених матеріалів про діяльність УПА.

Як повідомляв Тиждень, 8 вересня працівники СБУ, без пояснення причин затримали директора Львівського Національного музею меморіалу пам’яті жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» Руслана Забілого.

9 вересня стала відома дійсна причина затримання історика. Як повідомив Центр досліджень визвольного руху, підставою для затримання Забілого, за словами службовців спецслужбі стала усна вказівка керівника Служби Валерія Хорошковського. Причина – спроба СБУ перешкодити на надуманих підставах роботі із раніше розсекреченими матеріалами і таким чином обмежити їх поширення.

У зв’язку з цим Руслан Забілий подав скаргу на ім’я голови СБУ.

«Я вимагаю від Валерія Хорошковського пояснити дії працівників спецслужби і негайно повернути мої приватні речі - комп’ютер і зовнішні накопичувачі. Там знаходяться лише копії історичних документів, мої наукові дослідження та приватна інформація. Я звертаюся до вас, шановні журналісти, допомогти спільними зусиллями припинити цензуру та тиск, які поширилася вже на історію та істориків», - наголосив директор меморіалу «Тюрма на Лонцького».

Він також попросив керівництво СБУ рпояснити на яких підставах була дана вказівка керівнику львівського обласного СБУ не допустити на робочі місця і до робочих комп’ютерів дирекцію і наукових співробітників музею. Нагадаємо, що у 2009 році СБУ передала приміщення колишньої тюрми КГБ для створення музею.

За словами екс-директор архіву СБУ Володимира В’ятровича, працівники спецслужби «не лише намагаються приховувати злочини сталінізму, але й використовувати його практику сьогодні, наче за вікном не 2010, а 1937».

В’ятрович переконаний, що «полювання на істориків» - це ланки одного ланцюга, поряд із цензуруванням підручників з історії та припинення доступу до архівів.

«Я раджу владі витрачати кошти платників податків не на «спецоперації» із затриманням науковців, а зосередити свої зусилля на боротьбі із шпигунами і корупціонерами», - підкреслив В’ятрович.

СБУ зараз встановлює коло осіб яким призначалася «таємна» історична інформація від Руслана Забілого.

«Я як законослухняний громадяни допомагаю слідству і кажу -  ця інформація призначалася історикам, журналістам, громадянам, всім, хто цікавиться правдивою історією України», - прокоментував ситуацію В’ятрович.

Теги