Події 10 травня: бойкоти проти України можуть продовжитися; до об’єднаної опозиції хоче ще одна партія; журналісти пікетували МВС

10 Травня 2012, 23:14

Депутат Європарламенту, член делегації у зв’язках з Україною Сіірі Овіір (група ліберальних партій, Естонія) не виключає можливого повторення бойкоту України, подібних до відмови лідерів низки держав приїхати на Ялтинський саміт країн Центральноєвропейської ініціативи. Таку думку вона висловила власному кореспонденту в Брюсселі.

«Бойкот – це завжди крайній захід, особливо коли йдеться про учасників саміту такого високого рівня. Політики високого рівня ніколи не схвалюють такі рішення без детальних роздумів про наслідки», – сказала депутат. Водночас, на думку Овіір, якби лідери Європейського Союзу не підтримували розвиток демократичної України, то ніколи б не погодились навіть на підготовку Угоди про асоціацію.

На тлі гострих заяв з Євросоюзу, що не припиняються з наближенням Євро-2012, так звана об'єднана опозиція в Україні може поповнитися ще однією партією. Європейська партія України готова приєднатися до об'єднання задля участі в парламентських виборах. Про це заявив народний депутат, лідер Європейської партії Микола Катеринчук. За його словами, днями відбулося засідання ради партії, на якому представник об'єднаної опозиції «зачитав звернення до нашої партії, щоб ми приєдналися як члени Комітету опору диктатурі».

Як сказав Катеринчук, Європейська партія направила «Батьківщині» та «Фронту Змін» «свою згоду на проведення переговорів». Лідер партії висловив сподівання, що «12-го числа буде форум, на якому вже, напевно, будуть представлені всі учасники – політичні партії об'єднаної опозиції». Це при тому, що у березні Катеринчук заявляв, що його політична сила братиме участь у виборах самостійно.

Слід нагадати, що 23 квітня партії ВО «Батьківщина» і «Фронт Змін» підписали Декларацію єдності для перемоги на парламентських виборах. Всього до складу об'єднаної опозиції, яка спільно йде на парламентські вибори 2012 року наразі входять шість партій: «Батьківщина», «Фронт Змін» Народний Рух України, «Народна Самооборона», «За Україну!», «Реформи і Порядок».

Між тим, на вулицях Києва не менш гаряче, ніж у столичних кабінетах за політичним переговорним столом. 30 пишучих журналістів та 31 фотограф українських ЗМІ пікетували МВС, вимагаючи розслідувати побиття фотокореспондента інтернет-видання Tochka.net Віталія Лазебника.

Учасники акції передали свої вимоги МВС, що стосувалися порушення кримінальної справи щодо навмисного нанесення тілесних ушкоджень і перешкоджання журналістській діяльності, притягнення до відповідальності правоохоронців, котрі не відреагували на інцидент, що трапився у парку "Перемога" 4 травня. Нагадаємо, тоді члени однієї із громадських організацій під час зборів почали трощити паркан, що огороджує будівництво церкви. Від одного з громадян дісталося й фотокореспонденту Лазебнику.

Після акції протесту, що тривала близько години, до її учасників вийшов заступник начальника управління зв’язків з громадськістю МВС Сергій Бурлаков, який нагадав, що справу у зв’язку з інцидентом з Лазебником таки порушили, але за статтею  "хуліганство, скоєне групою осіб".