Події 25 квітня: п’ятеро соратників Тимошенко почали голодувати, опозиція продовжує блокувати Раду і вночі, у море випустили український підводний човен вперше за 20 років

26 Квітня 2012, 00:07

Зустрітися з екс-прем'єр-міністром Юлією Тимошенко мали можливість лідер фракції БЮТ-Батьківщина у парламенті Андрій Кожем'якін, її дочка Євгенія, а також омбудсмен Ніна Карпачова. Всі вони підтвердили наявність в екс-прем'єра тілесних ушкоджень. За словами Кожем'якіна, керівництво Качанівської колонії намагалося змусити співкамерницю Тимошенко Юлію Абаплову підписати заяву про те, що свої гематоми екс-прем'єр отримала внаслідок бійки, що виникла між ними. Після відмови це зробити її, за словами Кожем'якіна, перевели в найгіршу загальну камеру колонії. А в камеру Тимошенко підселили двох жінок.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини з повноваженнями Ніна Карпачова попросила Генеральну прокуратуру перевірити законність дій працівників колонії під час конвоювання Тимошенко в лікарню і порушити кримінальну справу на всіх причетних до цього інциденту службовців. Водночас ввечері вона зустрілася з Тимошенко віч-на-віч в колонії. Водночас вона підтвердила повідомлення Державної пенітенціарної служби, що не змогла побачитися зі співкамерницею Тимошенко і навіть висловила припущення, що тієї вже немає в колонії. За словами Пенітенціарної служби, Абаплова відмовилася від зустрічі.

Натомість новопризначений Урядовий уповноважений у справах Європейського суду Назар Кульчицький заявив, що на сьогодні відсутні будь-які підстави говорити про застосування сили до Тимошенко. За його словами, поки ув'язнена не погодиться, щоб її оглянув експерт, говорити про застосування по відношенню до неї фізичної сили не можна.

А група народних депутатів від опозиції зареєструвала у Верховній Раді проект постанови про звернення до президента з пропозицією про звільнення з посади Голови Державної пенітенціарної служби України Олександра Лісіцкова, у зв'язку з цим інцидентом.

А Міністерство закордонних справ України просить німецьку сторону посприяти прибуттю лікарів клініки "Шаріте" для обстеження Тимошенко.

Генпрокуратура також повідомила, що 23 квітня Генпрокурор Віктор Пшонка доручив прокурору Харківської області Геннадію Тюріну провести дослідчу перевірку у зв’язку Тимошенко щодо незаконних дій з боку службових осіб Качанівської колонії у Харкові. Як відомо, Тимошенко оголосила голодування з 20 квітня. Це сталося після того як з'явилася інформація про її побиття під час перевезення з колонії до лікарні. Прокуратура і пенітенціарна служба одразу заперечувала цю інформацію.

Комітет із запобігання тортурам Ради Європи вивчає ситуацію стосовно Тимошенко. За інформацією Тижня, Комітет планує викликати на співбесіду посла України при Раді Європи Миколу Точицького, а також голову української делегації, регіонала Івана Попеску.

Крім цього, прокуратурі Києва доручено організувати перевірку, у зв’язку з поширенням в інтернеті 25 квітня відеосюжету про побачення осіб, схожих на Тимошенко та її захисника Сергія Власенка у Київському слідчому ізоляторі.

П'ятеро соратників Тимошенко оголосили голодування. Фракція БЮТ-Батьківщина у Київраді також планує з 26 квітня приєднатися до них на знак солідарності з колишнім прем'єром, яка розпочала голодування 20 квітня.

Перший заступник голови пенітенціарної служби Сергій Сидоренко заявив, що жодних офіційних документів про початок голодування Тимошенко не подавала. У відповідь колишній віце-прем’єр-міністр, заступник глави партії "Батьківщина" Григорій Немиря пояснив, що відповідну заяву Тимошенко не писала, оскільки побоюється, що її можуть годувати силоміць.

Такий намір керівництва колонії підтвердив Андрій Кожем'якін після візиту до колонії. Крім цього, він зазначив, що Державна пенітенціарна служба готує примусову доставку Тимошенко в суд 28 квітня.

Депутати Ради від опозиції продовжують блокувати парламент з учора. За наявною у Тижня інформацією, народні обранці від БЮТ-Батьківщини мають намір продовжити блокування роботи парламенту і наступної ночі. Вони навіть склали графік чергувань у Раді, розділившись на три групи. Для розблокування роботи Ради опозиціонери вимагають притягти до відповідальності винних у побитті Тимошенко, а також заслухати у парламенті Генпрокурора Віктора Пшонку.

Водночас Всеукраїнська профспілка персоналу органів і установ пенітенціарної служби та Всеукраїнська громадська організація «Асоціація ветеранів державної кримінально-виконавчої служби України» вимагають вибачень від депутата фракції «БЮТ-Батьківщина» Сергія Пашинського за те, що назвав Державну пенітенціарну службу «фашистською». Відповідного листа вони направили спікеру Володимиру Литвину.

Районне управління Печерського ГУ МВС порушило кримінальну справу за статтею «крадіжка» – ч.3 ст. 85 КК України за фактом крадіжки картин знаменитого художника Миколи Глущенка з Кабінету Міністрів України. До цього міністр культури Михайло Кулиняк повідомив, що результати проведеної експертизи засвідчили, що ці картини виявилися копіями.

Чорнобильці Львівщини розпочали безтермінову акцію протесту під стінами Львівської ОДА. Їх вимоги до влади – старі: виконати рішення судів і відновити перерахунок пенсій, який призупинили з листопада 2011 року. А харківські чорнобильці заявили про намір правоохоронців не допустити їх до завтрашньої Всеукраїнській акції протесту проти соціальної політики уряду у Києві.

Єдиний підводний човен Військово-Морських Сил Збройних Сил України «Запоріжжя» вийшов у море і приступив до виконання першого етапу ходових випробувань.

Позначки: