МЗС перевіряє затримання судна зі зброєю, яке нібито прямувало до Сирії

15 Квітня 2012, 19:34

"Наразі МЗС України перевіряє інформацію про затримання німецького судна, зафрахтованого українською компанією, яке нібито прямувало до Сирії", – сказав сьогодні директор Департаменту інформаційної політики МЗС України Олег Волошин.

Він додав, що в зовнішньополітичному відомстві немає певненості в тому, що цей інцидент мав місце, однак посольству України в Німеччині і посольствам у ряді країн Близького Сходу доручено в найближчий час з'ясувати ситуацію.

"Поки ми провели перевірку і можемо сказати, що міжнародна фрахтова компанія White Whale Shipping і український представник компанії Varamar є шанованими на ринку міжнародних фрахтових послуг і не потрапляли в жодні скандали з незаконним перевезенням зброї або інших вантажів", – підкреслив Волошин.

Раніше німецькі  ЗМІ повідомили, що в суботу, 14 квітня, у водах Середземного моря було помічено німецьке судно Atlantic Cruiser, яке тримало курс на сирійський порт Тартус. Повідомляється, що на борту судна нібито перебувала зброя. Кілька днів тому воно зупинилося в Джібуті, де отримало вантаж зі зброєю та амуніцією з іранського судна. Цей товар нібито був призначений для забезпечення сирійських військ, які борються на боці президента Башара Асада.

За даними ЗМІ, фрахтувальником судна є українська компанія під назвою White Whale Shipping, чий офіс розташований в Одесі. Тим не менш, українська фірма відкинула всі звинувачення і заявила, що судно Atlantic Cruiser виконує перевезення лише цивільних вантажів.

«Нічого незаконного до Сирії не перевозилось, жодної небезпечної чи забороненої військової амуніції. Мова йде про цивільний вантаж для будівельних потреб, відправлений до Індії», – повідомив  AP виконавчий директор  української компанії Олександр Варваренко.

Нагадаємо, Рада Безпеки ООН у суботу 14 квітня санкціонувала направлення до Сирії передової групи з 30 спостерігачів, які мають налагодити взаємини між діючою владою та опозицією в країні. З четверга в Сирії діє перемир'я, проте вже в п'ятницю сірійські активісти повідомили про зіткнення між армійськими частинами та опозиційними загонами в поселенні Хірбет аль-Джос, розташованому на кордоні з Туреччиною. Раніше спецпосланець ООН та Ліги арабських держав Кофі Аннан заявляв, що задоволений повідомленнями про відносно спокійну ситуацію в Сирії.

Організація Об'єднаних Націй стверджує, що понад 9 тисяч людей були вбиті в ході повстання проти правління президента Асада, який розпочався рік тому. Сирійська національна рада  заявляла, що військове втручання – це єдиний спосіб вирішення кризи в країні.

В оприлюдненій в лютому заяві МЗС України зазначало, що, виступаючи проти зовнішнього втручання в справи Сирії, Україна підтримує поновлення роботи місії спостерігачів Ліги арабських держав у цій країні і закликає всі сторони протистояння припинити насильство й почати діалог з метою пошуку взаємоприйнятих та ефективних шляхів розв'язання наявних протиріч.

Як повідомлялось, в квітні 2011 року виникла підозра, що для придушення демонстрації в у місті Дераа на півдні Сирії було введено 8 танків та 2  бронетранспортери українського виробництва. Не виключалось,  що це була військова техніка українського виробництва, замовлена сирійцями ще в 1990-х роках. Крім того, українські заводи у минулому вже модернізували десятки одиниць сирійських танків, що були закуплені ще в радянські часи.

Позначки: