НОВИНИ

Посол Сирії: Ми відчуваємо підтримку України

Сирія вдячна Україні за те, що вона підтримує позицію невтручання в її внутрішні справи. Про це в інтерв'ю виданню "Газета 2000" сказав посол Сирії в Україні Мохаммед Саїд Акіль.

"Ми відчуваємо підтримку України як на державному, так і на всіх інших рівнях. Нещодавно через МЗС поширили заяву, у якій було сказано, що Україна виступає проти втручання у внутрішні справи Сирії. Співчуття та підтримка відчуваються на всіх зустрічах і заходах", - сказав він.

Посол повідомив, що українці надсилають численні листи до посольства, щоб висловити підтримку сірійському народу.

Дипломат зазначив, що, у випадку зміни влади в Сирії, новий уряд навряд підтримуватиме тісні відносини з Україною.

"Якщо хтось допускає думку, що в нас до влади прийде інший уряд, то він, безсумнівно, буде проамериканським. Сумніваюся, що такий уряд підтримував би з Україною тісні й дружні відносини", - сказав він.

При цьому посол підкреслив, що зміна влади в Сирії сумнівна, оскільки сирійський народ у цілому прихильний до нинішнього керівництва.

Він висловив жаль у зв'язку зі зменшенням товарообігу з Україною через політичну ситуацію в Сирії, при цьому він повідомив, що підготовка підписання угоди про зону вільної торгівлі між країнами буде завершена найближчим часом.

Нагадаємо, у середині березня 2011 року в Сирії почалися хвилювання з вимогою проведення реформ, однак пізніше демонстранти стали наполягати на скиненні чинного режиму на чолі з Башаром Асадом.

За даними правозахисників, кількість жертв збройного придушення силовими структурами сирійської влади виступів опозиції перевищила 7 тисяч 600 людей.

Сирійська національна рада 22 лютого заявила, що військове втручання - це єдиний спосіб вирішення кризи в країні.

В оприлюдненій в лютому заяві МЗС України зазначало, що, виступаючи проти зовнішнього втручання в справи Сирії, Україна підтримує поновлення роботи місії спостерігачів Ліги арабських держав у цій країні і закликає всі сторони протистояння припинити насильство й почати діалог з метою пошуку взаємоприйнятих та ефективних шляхів розв'язання наявних протиріч.

17 лютого Генеральна Асамблея ООН проголосувала за резолюцію щодо Сирії, запропоновану Єгиптом. Резолюція закликає владу Сирії припинити терор та захистити мирне населення.

Нагадаємо, на думку експертів, громадянський конфлікт у Сирії швидко розширюється до регіонального та загрожує розколоти сусідні країни, зокрема Ліван та Ірак. ООН вже зареєстрував більше 6 тис. сирійців на півночі Лівану, тоді як сирійські активісти вважають, що їх реальна кількість вища принаймні в два рази і продовжує зростати.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.