"Ми розраховуємо на конструктивний і прагматичний підхід у цьому питанні з боку наших європейських партнерів", – заявив Янукович, наголосивши, що Україна готова невідкладно перейти до етапу підписання та подальшої ратифікації угоди про асоціацію.
Янукович також наголосив, що євроінтеграція залишається незмінним пріоритетом зовнішньої політики України, а угоду про асоціації Україна розглядає в першу чергу як комплексну програму масштабних внутрішніх реформ у всіх сферах життя.
На думку Януковича, головною практичною цінністю угоди про асоціацію є створення зони вільної торгівлі між Україною і ЄС. «Уже сьогодні ми активно готуємося до інтеграції української економіки на внутрішній ринок ЄС, здійснюються необхідні реформи у сфері зміцнення демократії та верховенства права на основі наших спільних цінностей», – сказав він.
Водночас Янукович наголосив, що створення зони вільної торгівлі потребує також належної підтримки з боку ЄС у процесі модернізації української економіки. «Укладення угоди про асоціацію відповідає інтересам як України, так і держав-членів ЄС. При цьому головні переваги відкриваються для основних торговельних партнерів України, лідируючі місця серед яких займає і Польща», – сказав глава держави.
Янукович також зазначив, що результативність будь-якої угоди залежить від зусиль усіх сторін. У відповідь на готовність України проводити масштабні реформи і впроваджувати європейські стандарти, ми очікуємо від наших партнерів більшої взаємодовіри та відкритості у питанні європейського майбутнього України, додав він.
Одним із тестів на готовність Євросоюзу будувати з Україною довірливі й відкриті відносини Янукович назвав візовий діалог. «Переконаний, успіхи України у реалізації необхідних вимог ЄС мають втілитися в якнайшвидшу лібералізацію візового режиму для громадян України», – сказав він.
Нагадаємо, 30 березня Україна і Євросоюз парафували угоду про асоціацію.
Міністр закордонних справ Костянтин Грищенко заявив, що угода про асоціацію між Україною і Європейським Союзом можуть підписати не раніше жовтня 2012 – березня 2013 року.
Водночас голова парламентського комітету у справах ЄС німецького парламенту, депутат від правлячого Християнсько-демократичного союзу Ґунтер Кріхбаум заявив, що ратифікація Угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС на даному етапі неможлива.