Європарламентар відзначила, що парафування як процедурний крок засвічує, що існує фінальний текст Угоди, отриманий в результаті багатомісячних перемовин.
«Однак ЄС не повинен брати на себе жодні інші зобов’язання щодо Угоди про асоціацію доти, доки Україна не досягне реального прогресу в царині демократичних реформ та прав людини», – вважає Ребекка Хармс.
За її словами, на практиці це означає, що Євросоюз та його країни-члени "повинні відтермінувати будь-які плани підписати Угоду принаймні до закінчення парламентських виборів у жовтні цього року".
«Вибори мають бути вільними та чесними. Значних зусиль потрібно докласти, щоб гарантувати політичний плюралізм та якось відреагувати на те занепокоєння, яке викликає стан дотримання прав людини в Україні. Ці умови мають бути задоволені перш, ніж буде зроблено будь-які наступні кроки», – наголосила євродепутат.
Нагадаємо, 30 березня Україна і Євросоюз парафували угоду про асоціацію.
Представники української сторони підписали тільки ту частину угоди, де йдеться про політичну асоціацію, а також першу й останню сторінки частини про створення зони вільної торгівлі.Окремі моменти цього блоку ще будуть уточнюватися і юридично погоджуватися протягом декількох місяців.
Читайте також: Парафування угоди з ЄС: напівзачинено чи напіввідкрито?
Міністр закордонних справ Костянтин Грищенко заявив, що угода про асоціацію між Україною і Європейським Союзом можуть підписати не раніше жовтня 2012 – березня 2013 року.
Водночас голова парламентського комітету у справах ЄС німецького парламенту, депутат від правлячого Християнсько-демократичного союзу Ґунтер Кріхбаум заявив, що ратифікація Угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС на даному етапі неможлива.