Події 26 березня: перспектива справи Тимошенко, обіцянка США та мовна політика від командування Чорноморського флоту РФ

26 Березня 2012, 23:57

«З огляду на швидкість, з якою ця справа направляється в суд, можна зробити єдиний висновок, що навряд чи когось цікавить об'єктивність розгляду цієї справи, цікавлять лише строки. З огляду на те, що на 15 травня призначили розгляд Вищим спеціалізованим судом (з розгляду цивільних і кримінальних справ) України касаційних скарг на вирок у «газовій справі», я вважаю, що все буде робитися для того, щоб до 15 травня одержати ще один вирок Юлії Володимирівні, зважаючи на те, що у Вищого спеціалізованого суду немає іншого виходу, крім як скасовувати вирок у газовій справі», – пояснив Плахотнюк.

Адвокат поставив під сумнів об'єктивність суддів під час розгляду справи ЄЕСУ і заявив, що «навряд чи судді, які будуть розглядати цю справу, зроблять якісь висновки з попереднього судового процесу, який проводився у «газовій справі», – зазначив він.

Водночас Плахотнюк переконаний, що заяви СБУ про наявність доказів вини Тимошенко у цій справі свідчить про спроби спецслужби тиснути на суд.

Раніше Київський районний суд Харкова 9 лютого обмежив строк ознайомлення Тимошенко та її захисників з матеріалами кримінальної справи про зловживання на посаді керівника ЄЕСУ до   28 березня.

Тимошенко у зв'язку з поганим самопочуттям відмовляється знайомитися з матеріалами кримінальної справи за підозрою в ухилянні від сплати 4,7 млн гривень податків.

А поки українська «незалежна Феміда» готується до чергового «газового суду» над Тимошенко, США обіцяють підтримати Україну у її намаганні стати незалежною від російського газу. За словами посла США в Україні Джона Теффта, розробка сланцевого газу і розвиток сучасних технологій сприятимуть зменшенню залежності від Росії. Теффт повідомив, що кілька американських компаній проводять оцінювання перспективності розробки сланцевого газу в Україні.

Він також підкреслив, що США послідовно підтримують забезпечення енергетичної безпеки України, зокрема надають допомогу в реалізації політики енергетичної безпеки, починаючи із проведення аудитів використання енергії та закінчуючи можливістю спільного видобутку в Україні сланцевого газу.

Але схоже, що незалежність України «муляє очі» представникам Росії. Про це свідчить несподівана ініціатива командування Чорноморського флоту Росії, яке, крім своїх безпосередніх обов’язків, активно почало впроваджувати на території України ідеї «Русского міра». Зокрема, заступник командувача флоту капітан першого рангу Юрій Ореховський  заявив, що командування ЧФ РФ підтримує заклики до керівництва України з приводу «безвідкладного розгляду та ухвалення закону про основи мовної політики», який передбачає розширення використання російської мови.

«Залучення до російської культури і використання російської мови в усіх сферах соціального життя дозволяє зберегти єдиний культурний простір Росії, України, Білорусі та інших країн Співдружності незалежних держав, зв’язок різних національних культур із «Русскім міром», – заявив Ореховський.

Ця заява спричинила скандал і протести представників української громади Севастополя.

Незалежні експерти вважають, що мовна тема в Україні – питання внутрішньої політики і російські військові, які проходять службу на українській території, можуть їх обговорювати «максимум на службі в «курилці» або вдома на кухні», а «якщо вони роблять такі заяви, то це підтверджує тезу, що Чорноморський флот Росії не є чинником обороноздатності Російської Федерації в регіоні, а засобом політичного впливу на Україну».

Позначки: