НОВИНИ

Командування ЧФ РФ взяло на себе функції радника з мовної політики України?

Командування Чорноморського флоту Росії, який дислокується на українській території, підтримує заклики до керівництва України з приводу «безвідкладного розгляду та ухвалення закону про основи мовної політики», який передбачає розширення використання російської мови. Про це на конференції «Російська мова – мова міжнаціонального спілкування» у Севастополі заявив заступник командувача флоту капітан першого рангу Юрій Ореховський.

«Залучення до російської культури і використання російської мови в усіх сферах соціального життя дозволяє зберегти єдиний культурний простір Росії, України, Білорусі та інших країн Співдружності незалежних держав, зв’язок різних національних культур із «Русскім міром», заявив Ореховський.

Ця заява, а також слова Ореховського про те, що командування російського флоту поважає і розуміє звернення депутатів Севастопольської міськради до керівників України з приводу «безвідкладного розгляду та ухвалення закону про основи мовної політики, що передбачає вільне використання громадянами України російської мови» спричинили скандал і протести представників української громади Севастополя.

Різко засудила виступ російського офіцера севастопольська «Просвіта», а координатор Громадського комітету «Український Севастополь» Микола Владзимирський сказав, що офіційний Київ «щонайменше вже мав би вимагати пояснень від МЗС Росії» стосовно заяви представника командування російського флоту в Севастополі про підвищення статусу російської мови в Україні.

За словами Владзимирського, військовослужбовці іноземної держави «не мають жодного права» втручатись у внутрішні справи і вказувати, яка мова в Україні мусить бути державною.

«На нашу думку, Міністерство закордонних справ України просто зобов’язане висловити протест проти втручання російських військових, флот яких тимчасово розміщений в Україні, у внутрішні справи України й у випадку повторення таких провокаційних заяв – домагатися переведення таких офіцерів за межі української території», – вважає Владзимирський.

Разом з тим, прес-секретар командування Чорноморського флоту Росії капітан першого рангу В’ячеслав Трухачов переконаний, що «будь-хто може як завгодно» оцінювати виступ російського офіцера, але сам він його вважає «досить толерантним і витриманим».

Керівник Центру військово-політичних досліджень Дмитро Тимчук висловив переконання, що справа не у тональності виступу представника ЧФ Росії, а в тому, що він взагалі про це публічно висловився. За словами Тимчука, мовна тема в Україні – питання внутрішньої політики, і російські військові, які проходять службу на українській території, можуть їх обговорювати «максимум на службі в «курилці» або вдома на кухні».

«Те, що російські військові роблять такі заяви, тільки підтверджує тезу, що Чорноморський флот Росії не є чинником обороноздатності Російської Федерації в регіоні. Це лише засіб політичного впливу на Україну», – вважає Тимчук.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.