НОВИНИ

Путін зміцнюватиме центри «русского міра» в Україні

Прем'єр-міністр Росії Владімір Путін виступає за поглиблення гуманітарних відносин з Україною, оскільки, на його думку, це важливіше за економічні зв'язки. Про це Путін заявив на засіданні президії уряду Російської Федерації.

«Ще одне питання порядку денного теж хотілося б відзначити. Йдеться про зміцнення гуманітарних контактів з нашими партнерами в Україні. Ми повинні обговорити угоду, яка зміцнюватиме правову базу для роботи інформаційно-культурних центрів Росії в Україні і, відповідно, України в Росії», - сказав Путін.

«У нас великий обсяг торгових, економічних відносин, дуже глибокий ступінь кооперації, але, як ми розуміємо з вами, ми живемо в умовах ринку, і кожна країна захищає свої інтереси. Звичайно, все це повинно робитися і робиться по-партнерськи, але є речі набагато глибші і важливіші – це наше історичне коріння, це наша спільна культура. І ось ці центри покликані якраз зміцнювати цей напрям нашої взаємодії», - наголосив Путін.

На його думку, таке розширення взаємної гуманітарної, культурної присутності дасть змогу збагатити палітру відносин Росії з «нашим найважливішим партнером, з нашою по-справжньому братською сусідньою республікою – Україною».

Як повідомлялось, у листопаді МЗС РФ повідомило, що Росія  докладатиме зусиль до того, щоб гуманітарні права мільйонів російських і російськомовних жителів України дотримувалися повною мірою.

Міністерство закордонних справ РФ вважає, що в Україні проживає 8 млн. «соотєчествєнніков».

Загалом, до категорії «соотєчєствєнніков» російське зовнішньополітичне відомство відносить 30 млн. осіб у світі, які пов`язані історичним корінням з Росією. На їхню підтримку та пропаганду ідей «Русского міра» у 2012-2014 роках уряд РФ планує витратити майже $46 млн.

У Росії діє програма переселення «соотєчєствєнніків» на історичну батьківщину, у межах якої у 2007-2011 роках до Росії повернулося близько 50 тис. осіб, з них 11% - з України.

Через загальне небажання «соотєчєствєнніков» повертатися на історичну батьківщину, программа провалилася.

Нагадаємо, міністр освіти і науки, молоді і спорту України Дмитро Табачник вважає, що «русскій мір» духовно відроджує українців.

Читайте також: Куди хочуть завести Україну «соотєчєствєнніки»?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.