Активісти повідомляють, що протягом нинішнього тижня в республіці відбулося серйозне загострення політичної обстановки, до якого причетні представники владних і силових структур.
Після виборів Президента Республіки Південної Осетії протистояння штабу Алли Джіоєвої та силових структур Республіки Південної Осетії постійно наростає.
«Політична криза в Південній Осетії може вилитися у громадянську війну», – наголошується у листі.
Підтвердженням цього можуть слугувати події, які сталися 9 лютого в Цхінвалі. Тоді штаб Алли Джіоєвої захопили бійці ОМОН і заарештували співробітників штабу. Саму Джіоєву «госпіталізувано з діагнозом «інсульт». Наразі вона перебуває у важкому стані
«Ми не закликаємо вставати на ту чи іншу політичну сторону, але ми побоюємося розвитку насильницького сценарію і порушення прав людини. Крім того, можуть виникнути людські жертви», – йдеться у листі.
Також активісти повідомляють, що наразі на кордоні з Південною Осетією формуються списки людей, які не можуть потрапити на територію республіки – першочергово, це журналісти. Чиниться тиск на активістів. Влада перешкоджає роботі журналістів.
«У зв'язку з цим ми звертаємося до вас – представників громадських правозахисних організацій – за підтримкою і допомогою у попередженні масових порушень прав людини в Республіці Південної Осетії», – йдеться у листі.
Як повідомлялося, 27 листопада 2011 року в Південній Осетії пройшов другий тур президентських виборів, в який вийшли глава МНС республіки Анатолій Бібілов і екс-міністр освіти Алла Джіоєва.
За підсумками голосування ЦВК повідомив про перемогу Джіоєвої. Однак Верховний суд республіки скасував результати виборів.
Не погодившись з цим рішенням, Джіоєва оголосила себе обраним президентом, її прихильники зайняли центральну площу Цхінвалі.
9 грудня чинний тоді президент Південної Осетії Едуард Кокойти і Джіоєва досягли угоди по врегулюванню ситуації в країні.
Але 18 січня 2012 Джіоєва повідомила, що відкликає свій підпис під угодою, оскільки влада порушує досягнуті домовленості. Вона також заявила, що не братиме участі в нових виборах глави республіки і зажадала передати їй владу як законно обраному президентові.
Пізніше вона призначила на 10 лютого власну інавгурацію на посаду глави Південної Осетії.
Виконуючий обов'язки президента Південної Осетії Вадим Бровцев заявив, що подібні наміри Джіоєвої «явно суперечать рішенням як парламенту, так і інших органів державної влади».
Президентські вибори в Південній Осетії було призначено на 25 березня.
Читайте також Південноосетинське загострення: Москва не дістала уроків з провалу у Придністров’ї