НОВИНИ

Парламент Південної Осетії призначив повторні вибори президента на березень

Парламент Південної Осетії на екстреному засіданні 29 листопада призначив повторні президентські вибори в цій самопроголошеній республіці на 25 березня 2012 року.

Раніше Верховний суд Південної Осетії задовольнив скаргу правлячої партії на порушення в ході голосування з боку опозиції і визнав другий тур президентських виборів, які пройшли 27 листопада, недійсними.

Чинний глава республіки Едуард Кокойти заявив, що кандидат від опозиції Алла Джиоєва не може, відповідно до законів Південної Осетії, балотуватися на посаду президента республіки в березні майбутнього року.

Питання про участь Алли Джіоєвої в повторних виборах президента Південної Осетії вирішуватиме ЦВК.

За даними, оприлюдненими республіканським Центрвиборчкомом у понеділок, Джиоєва отримала на 16% голосів виборців більше, ніж Анатолій Бібілов, що представляв правлячу партію.

Вранці 29 листопада, спілкуючись із журналістами в своєму штабі, Джіоєва назвала засідання парламенту антиконституційним і антиправовим.

Увечері Джиоєва провела екстрену нараду. Потім вона закликала своїх прихильників, які провели цілий день біля її штабу, розійтися по домівках і знову зібратися вранці на тому ж місці для вироблення рішення про подальші дії.

Вона заявила про свій намір «відстоювати свою перемогу у другому турі виборів президента республіки Південна Осетія» і організувати мирні акції протесту.

Грузія і НАТО, а також Євросоюз не визнають виборів у Південній Осетії. Про їхнє невизнання також заявила Україна

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.