НОВИНИ

Верховний суд Південної Осетії відмінив результати президентських виборів

Представник влади Росії вже заявили, що суд ухвалив самостійне рішення і ніякого впливу Москви в цьому не простежується.

Верховний суд Південної Осетії визнав результати другого туру президентських виборів, які відбулися 27 листопада, недійсними.

Таке рішення суд прийняв за підсумками розгляду позову прихильників кандидата в президенти Анатолія Бібілова, котрі заявили про порушення з боку прихильників опонентів їхнього кандидата та Центральної виборчої комісії.

Про подання скарги до суду стало відомо після того, як ЦВК Південної Осетії заявила, що перемогу в другому турі здобула опозиційний кандидат, колишній міністр освіти республіки Алла Джіоєва. За інформацією ЦВК вона набрала на 16% голосів більше, ніж Бібіков, яки, природно, рішення Верховного суду Південної Осетії вітає.

У свою чергу, Джіоєва каже, що рішення Верховного суду, який визнав вибори в Південній Осетії недійсними, прийнято поза правовим полем.

Водночас, голова Верховного суду Атсамас Біченов стверджує, що Джіоєва більше не зможе брати участь у виборах. Він посилається на закон, згідно з яким вона позбавляється такого права через визнання судом порушень з її боку під час виборів.

Незалежні експерти вважають, що у Південній Осетії робиться все для ізоляції Джіоєвої від подальшої участі у виборах.

Свою позицію вони аргументують тим, що всі заяви про порушення з боку Джіоєвої з'явилися після офіційної оцінки виборів спостерігачами.

Рішення про участь Анатолія Бібіблова в нових виборах в Південній Осетії буде прийнято протягом 10 днів. За словами його прихильників, це питання буде розглянуто на з'їзді партії «Єдність».

Голова комітету Держдуми у справах СНД Олексій Островський впевнений, що Верховний суд Південної Осетії ухвалив самостійне рішення про визнання виборів недійсними, і ніякого впливу Москви в цьому не простежується. Водночас, Островський висловив надію, що найближчим часом ситуацію в республіці вдасться залагодити мирним шляхом.

Тим часом російський опозиційний політик Борис Нємцов вважає, що за визнанням виборів недійсними простежується вплив Москви.

На його думку, це рішення осетинського суду загрожує стабільності в республіці.

«Очевидно, що Путін і Медведєв отримали нищівну поразку на виборах у Південній Осетії. Їх кандидат Бібілов не пройшов, не дивлячись на штрокомасштабну підтримку», - сказав Нємцов.

Він упевнений, що «до добра це не доведе і ще відгукнеться для тих, хто намагається перекреслити думку народу».

Як повідомлялось, 28 листопада працівники Центрвиборчкому Південній Осетії заявили про безпрецедентний тиск на главу комісії Беллу Плієву, і висловили побоювання за її життя.

Читайте також:На виборах в Південній Осетії змагаються не кандидати, а їхні лобі в Кремлі

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.