Зокрема, у ряді міст пройде смолоскип ний марш. Так, ВО «Свобода» раніше анонсувала такі заходи у Кіровограді, Горлівці, Рівному, Сумах. Крім того, партія планує провести мітинги з нагоди дня народження Бандери у Харкові, Луганську, Тернополі. Водночас у Запоріжжі о 14.00 збираються розпочати автопробіг центральними вулицями міста на честь Бандери. А от в Одесі окружний адміністративний заборонив проведення масових акцій і мітингів до річниці з дня народження Бандери.
У Києві смолоскипова хода розпочнеться о 18.00 від пам'ятника Тарасові Шевченку та пройде бульваром Шевченка, вулицею Хрещатик. Завершиться хода мітингом на Майдані Незалежності.
Після мітингу націоналісти мають намір пройти до місця, де, за їхнім переконанням, у майбутньому має постати пам'ятник Степану Бандері у Києві, а саме на вул. Грушевського – між стадіоном «Динамо» та Національною парламентською бібліотекою. Націоналісти встановлять там табличку з відповідним надписом та покладуть квіти до майбутнього пам'ятника.
Слід зауважити, що на цьому місці раніше стояв пам'ятник одному з організаторів Голодомору-геноциду 1932-1933 років в Україні Григорію Петровському.
Тим часом в Івано-Франківську відзначення дня народження Бандери почалися ще 29 грудня. Зокрема, у місті відкрилася тематична виставка «Степан Бандера – символ нації», де зібрані архівні матеріали, література, фотографії, що розповідають про національно-визвольну боротьбу та її лідера.
Разом з тим, 1 січня 2012 року о 14.00 год в Івано-Франківську відбудеться хода громадськості. Біля пам’ятника Провіднику нації о 14.00 буде відслужена панахида та пройде урочисте віче.
Також зранку на заходи в село Старий Угринів Калуського району, де народився Бандера, відбуде делегації громадськості міста.
А у Львові 1 січня відкриють пам'ятник Бандері. Крім того, заплановано ходу від пам’ятника Данилу Галицькому під гаслом «Запали своє місто вогнем революції!».
Зазначимо, що Львівська облрада оголосила 2012-й роком УПА. Це рішення облрада мотивувала тим, що 2012 року святкуватиметься 70-річчя створення УПА.
Степан Бандера народився 1 січня 1909 року в сім'ї греко-католицького священика. З 1940 року очолив Організацію українських націоналістів. 15 жовтня 1959 у Мюнхені агент КДБ Богдан Сташинський пострілом зі спеціального пістолета (стріляв ампулами з ціаністим калієм) вбив Бандеру. Він похований на кладовищі у Мюнхені.
22 січня 2010 року президент Віктор Ющенко своїм указом удостоїв Бандеру звання Героя України. Однак 2 квітня 2010 Донецький окружний адміністративний суд позбавив Бандеру звання Героя України, оскільки він не був громадянином України.
2 серпня 2011 року Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) залишив у силі це рішення.
12 жовтня 2011 ВАСУ відмовив у допуску до виробництва Верховного суду України заяв про перегляд ухвал ВАСУ від 2 серпня 2011 року.