НОВИНИ

Львівська облрада оголосила 2012 роком УПА

За відповідне рішення проголосувало 67 депутатів при мінімально необхідних 59.

Облрада мотивував своє рішення тим, що 2012 року святкуватиметься 70-річчя створення УПА.

Також депутати прийняли рішення проголосити 2012 роком Ярослава Стецько, 100-річчя з дня народження якого відзначатиметься у наступному році.

Ярослав Стецько з 1941 року був першим заступником керівника Організації українських націоналістів Степана Бандери, згодом - головою проводу ОУН (Б).

Облрада має намір організувати проведення заході в 2012 році з цього приводу.

Як повідомлялось, виконавчий комітет Львівської міської ради встановив доплату до пенсії ветеранам УПА 500 гривень / місяць з 2012 року.

Нещодавно у одній зі львівських шкіл розпочалося будівництво точної копії криївки повстанців, де учні вивчатимуть історію визвольного руху.

Криївку в розрізі обладнають так, як виглядав справжній сховок. Там будуть макети зброї, гасова лампа, друкарська машинка і, звичайно, замаскований лаз. Ініціатор підпільного кабінету історії Андрій Бень вважає, що криївка у розрізі розповідатиме про побут повстанців. Учні зможуть побачити, як жили та воювали бійці УПА.

Нагадаємо, зважаючи на те, що історія УПА у шкільних підручниках займає невелику частину навчального матеріалу, а в програмі рекомендованих для шкіл виховних заходів немає пункту про відзначення дати створення УПА, на Західній Україні школярам розповідають правду про повстанців за допомогою навчально-демонстраційного підручника «УПА. Історія нескорених».

Зокрема представники Центру досліджень визвольного руху за сприяння активістів Зарваницької ініціативи вже провели низку уроків, де розповіли про діяльність Української повстанської армії.