НОВИНИ

Львівська облрада оголосила 2012 роком УПА

За відповідне рішення проголосувало 67 депутатів при мінімально необхідних 59.

Облрада мотивував своє рішення тим, що 2012 року святкуватиметься 70-річчя створення УПА.

Також депутати прийняли рішення проголосити 2012 роком Ярослава Стецько, 100-річчя з дня народження якого відзначатиметься у наступному році.

Ярослав Стецько з 1941 року був першим заступником керівника Організації українських націоналістів Степана Бандери, згодом - головою проводу ОУН (Б).

Облрада має намір організувати проведення заході в 2012 році з цього приводу.

Як повідомлялось, виконавчий комітет Львівської міської ради встановив доплату до пенсії ветеранам УПА 500 гривень / місяць з 2012 року.

Нещодавно у одній зі львівських шкіл розпочалося будівництво точної копії криївки повстанців, де учні вивчатимуть історію визвольного руху.

Криївку в розрізі обладнають так, як виглядав справжній сховок. Там будуть макети зброї, гасова лампа, друкарська машинка і, звичайно, замаскований лаз. Ініціатор підпільного кабінету історії Андрій Бень вважає, що криївка у розрізі розповідатиме про побут повстанців. Учні зможуть побачити, як жили та воювали бійці УПА.

Нагадаємо, зважаючи на те, що історія УПА у шкільних підручниках займає невелику частину навчального матеріалу, а в програмі рекомендованих для шкіл виховних заходів немає пункту про відзначення дати створення УПА, на Західній Україні школярам розповідають правду про повстанців за допомогою навчально-демонстраційного підручника «УПА. Історія нескорених».

Зокрема представники Центру досліджень визвольного руху за сприяння активістів Зарваницької ініціативи вже провели низку уроків, де розповіли про діяльність Української повстанської армії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.