Дослідники розглянули більш як 2000 надзвичайно забруднених місць світу та оцінили кількість постраждалих людей. Вони вперше оцінили вплив токсинів на втрату людьми років життя через хвороби. «Оскільки токсини з навколишнього середовища часто призводять до тяжкої інвалідності без фатальних наслідків, багато жертв не охоплені статистикою», – йдеться у звіті. Згідно з дослідженням, людина, яка проживає в районі з забрудненням навколишнього середовища токсинами втрачає в середньому 12,7 років життя.
Дослідження також розбило поширений стереотип. Так результати свідчать про те, що найбільше забруднення спричинюють не транснаціональні компанії. Найбільше забруднення токсинами спостерігається через погане регулювання та контроль дрібних заходів таких як кустарний видобуток, переробка металу, занедбані виробництва. Близько 14 млн осіб в світі страждають через забруднення навколишнього середовища токсинами. «Ризик екологічної токсичності недооцінений», – зазначає організації «Зелений Хрест» Наталі Гізі. «Через таке забруднення багато людей страждають від таких хвороб як малярія та туберкульоз. Тим не менше, міжнародне співтовариство практично не підтримує у світі зусилля з боротьби з цією проблемою».
Резульnати дослідження свідчать про те, що найбільше людей у світі страждають від видобутку та збагачення руди (7,02 млн), плавки металу (4,95 млн), хімічного виробництва (4,78 млн), кустарного видобутку (4,23), промислових зон (3,86 млн). При цьому, 3,27 млн хворіють через забруднення від сільськогосподарського виробництва, 3,21 млн – від полігонів промислових та побутових відходів, 2,77 млн – від важкої промисловості, 1,91 млн – від нафтохімічної промисловості, а 1,89 млн – від заводів з виготовлення шкіряних виробів.