НОВИНИ

Показники забруднення Азовського моря перевищують норму у 2400 разів

Мікробіологічні показники забруднення моря і річок в межі Маріуполя в деяких місцях перевищує граничні нормативи: в Азовському морі в 2400 разів, а річці Кальчик - 240 разів.

Про це під час виїзного спільного засідання державної надзвичайної протиепідемічної комісії та обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій заявив головний санітарний лікар Донецької області Віктор Денисенко.

Аналізуючи ситуацію в Маріуполі, він заявив, що роботи з локалізації вогнища холери у місті виконуються неякісно та не в повному обсязі.

За його словами, незважаючи на великий обсяг виконаної роботи, влада Маріуполя не змогла організувати контроль за виконанням розпорядження щодо заборони купання та ловлі риби, вирішити питання зі стихійними звалищами та несанкціонованими стоками.

Так, незважаючи на заборону, діти та дорослі купалися в морі, на пляжах були відсутні патрулі, немає достатньої кількості застережливих знаків про заборону купання та ловлі риби.

Крім того, комісія ОблСЕС виявила випадки несвоєчасної ліквідації аварійної ситуації водопровідної каналізації у двох районах міста.

«Зараз в Маріуполі поодинокі випадки холери, з'єднані одним фактором: море - річка - риба. Але якщо піде зараження водопровідної води через порив каналізаційно-водопровідної системи, у місті може статися масове зараження інфекційними захворюваннями, включаючи холеру», - зазначив Денисенко.

У відповідь міська влада запевняє, що зі свого боку зробила все можливе, щоб попередити подальше розповсюдження холери.

Мер Маріуполя, як і раніше впевнений, що холеру в місто завезли моряки або туристи, і в черговий раз запропонував зобов'язати здавати аналізи всіх, хто повертається з-за кордону, а також розібратися з баластними водами, які іноземні судна скидають в акваторію Маріуполя.

Остаточно визначити джерело холери, яке спровокувало спалах захворювання в Маріуполі, фахівці так і не змогли.

Нагадаємо, 4 липня Донецька обласна санітарно-епідеміологічна станція підтвердила 20-й випадок захворювання на холеру, виявлений у Маріуполі Донецької області.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.