НОВИНИ

Чорнобиль увійшов у десятку найзабрудненіших місць на планеті

Український Чорнобиль увійшов до десятки найзабрудненіших місць на планеті. Крім України до списку потрапили Китай, Індія, Перу, Замбія, а також Росія та Азербайджан. Про це пише британська газета The Daily Telegraph.

Список найзабрудненіших місць на планеті склала американська наукова організація Інститут Блексміта.

Так, Чорнобиль зайняв восьме місце у списку. Відзначається, що тут, як і раніше, сильні наслідки найвідомішої в світі ядерної катастрофи. Вони вже призвели до тисяч смертей від раку й досі викликають проблеми з диханням, захворювання вух, носа і горла, говориться в статті.

Втім, перші дві позиції в "антирейтингу" належать Китаю. Перше місце дісталося місту Ліньфень, де видобувають вугілля, і всі місцеві підприємства використовують його як паливо. Це призвело до неймовірного забруднення. Місцеві жителі страждають від респіраторних, шкірних захворювань і раку легенів.

На другому місці - місто Тяньжінь - центр виробництва свинцю. Його вміст у повітрі та грунті в 10 разів перевищує норму. Особливо це позначається на дітях, у яких спостерігаються вроджені дефекти і проблеми розвитку.

Третій та четвертий рядки займають індійські міста Сукінда і Вапі. У Сукінді розташована одна з найбільших у світі відкритих шахт хромової руди. Мешканці страждають від шлунково-кишкових крововиливів, туберкульозу і астми. Крім того, повсюдно відзначаються безпліддя або вроджені дефекти у дітей.

У Вапі зосереджено понад 50 промислових підприємств, які отруюють екологію важкими металами, пестицидами і хімічними відходами. Рівень ртуті в грунтових водах майже в сотню разів перевищує максимально допустимий за стандартами Всесвітньої організації охорони здоров'я.

П'ятим найбруднішим в світі містом визнано Ла Оройю в Перу. Через металовиробництво там високий рівень забруднення свинцем. У крові місцевих дітей він в середньому втричі перевищує норму ВООЗ.

Далі йде Росія. Місто Дзержинськ Нижегородської області зайняло шосте місце. Воно вважається одним з найбільших в Росії центрів хімічної промисловості. Екосередовище довгі роки грубо порушується скиданням у річку і захороненням у землі шкідливих неочищених заводських відходів. Люди тут живуть менше, а смертність - в рази вище, ніж у середньому по країні, говориться в статті.

На сьомому місці Норильськ Красноярського краю (РФ) - великий центр кольорової металургії. Тут катастрофічну ситуацію створює підприємство "Норільський нікель", з комбінатів якого здійснюються отруйні викиди в атмосферу. Місто буквально отруєне важкими металами.

Жителі Норильська живуть на 10 років менше, ніж інші росіяни. Вони більш схильні до алергії, астми, вад розвитку серцево-судинної системи, органів дихання і травлення, хвороби крові, розладів психіки. Також у них частіше розвиваються онкологічні захворювання.

На дев’ятому місці місто Сумгаїт на березі Каспійського моря в Азербайджані. Воно було створене центр нафтохімічної промисловості, що позначилося на його екології.

Нарешті, останній рядок "антирейтингу" займає місто Кабве в Замбії, де добували свинець і цинк. Свинцевий пил покриває цілі райони, а в крові дітей рівень цього металу в 10 разів вище норми.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.