Про це заявив народний депутат України, голова Львівської обласної організації партії Володимир В’язівський, повідомили Тижню у прес-службі партії.
«Ми застерігаємо владу від спокуси перетворити процес перепідпорядкування музею на процес його знищення. На жаль, підстави сумніватись у чесності помислів влади щодо музею у нас є, адже співробітники музею уже більше року піддаються кримінальному переслідуванню з боку СБУ», – говорить В’язівський.
На його переконання, найкращим способом зняти підозри громадськості щодо того, що нинішня влада перешкоджає науковцям проводити дослідження злочинів сталінського терористичного режиму проти українського народу, є проведення процесу перепідпорядкування музею у форматі «без втрат».
«А саме, зберігши за музеєм усі приміщення, які він сьогодні використовує, зокрема, й в’язничне подвір’я, де захоронювали жертв тортур, і яке є частиною експозиції, зберігши у повному складі колектив, який створював і розвиває музей, та фінансування музею», – вважає депутат.
В’язівський нагадав, що створення в 2009 році унікального навіть за європейськими мірками музею «Тюрма на Лонцького» відбулося за підтримки тогочасного голови СБУ та голови політради партії «Наша Україна» Валентина Наливайченка. Тому «Наша Україна» з особливою увагою відстежуватиме ситуацію навколо процесу реорганізації музею.
Як повідомлялось, 14 вересня колективу музею «Тюрма на Лонцького занепокоєний механізмами передачі установи від СБУ у підпорядкування Мінкульту. Працівники висловили підозру, що у процесі перепідпорядкування музей може бути ліквідовано.
9 вересня президент Віктор Янукович дав доручення прем’єр-міністру Миколі Азарову та голові СБУ Валерію Хорошковському до 15 жовтня вжити заходів щодо передачі в установленому порядку Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» до сфери управління Міністерства культури.
Нагадаємо, у вересні минулого року СБУ затримала директора музею Руслана Забілого, конфіскувавши у нього комп’ютер та зовнішні диски. 9 вересня з’явилася офіційна інформація СБУ про порушення кримінальної справи за фактом готування до розголошення відомостей, що становлять державну таємницю.
Потім в Музеї було проведено обшук, в рамках якого конфісковані комп’ютери істориків та відеозаписи спогадів повстанців і дисидентів.
Влітку цього року працівники СБУ почали допитувати працівників музею як свідків у кримінальній справі за фактом замаху на розголошення відомостей, що можуть становити державну таємницю.