Зокрема, за його словами, прокурору надається таке право, згідно зі ст. 231 Кримінально-процесуального кодексу України.
«При цьому, як йдеться у Науково-практичному коментарі до КПК, на стадії судового слідства він може зробити це як в бік поліпшення, так і в бік погіршення стану обвинувачуваного. На яку статтю перекваліфікувати – це вже залежить від намірів прокурора», – додає юрист.
За словами Якименка, якщо говорити про більш «м’яку» подібну статтю, то нею могла би бути та ж сама ст. 364 – ч. 2 Кримінального кодексу, на яку перекваліфікували обвинувачення Діденка.
«Це стаття «зловживання владою або службовим становищем.., якщо воно спричинило тяжкі наслідки». За нею передбачається позбавлення волі «на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян», – стверджує Якименко.
«Проте, є сумніви, що це буде зроблено в такий спосіб, оскільки саме на обвинуваченні Тимошенко в перевищенні влади або службових повноважень (ст.365) будується стратегія сторони обвинувачення в процесі», – уточнює він.
Як зазначає Якименко, ст. 365 Кримінального кодексу, за якою обвинувачують Тимошенко, передбачає максимальний термін утримання.
Читайте також "Суд над Тимошенко вийшов на фінішну пряму"
Нагадаємо, представники прокуратури під час судового процесу за обвинуваченням колишнього першого заступника голови НАК «Нафтогаз України» Ігоря Діденка перекваліфікували йому обвинувачення із ч. 2 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) на частину 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем), яка передбачає більш м’яке покарання, зокрема таке, що не пов’язане з конфіскацією майна.
Діденка засудили до трьох років умовно.