Експерт запевняє, що компроміс буде знайдений з вірогідністю 98%. Адже, за його словами, підвищення ліміту державного боргу є чисто формальним процесом.
«У гіршому разі, якщо не вдасться домовитися з конгресом, президент зможе обійти дану проблему», – зазначив Зінов'єв.
Експерт додає, що у разі ж реалізації сценарію дефолту США наслідки не будуть настільки жахливими.
«Долар є резервною валютою, і на даний момент жодна грошова одиниця не може зайняти його місце. Ряд країн, що розмістили свої міжнародні резерви в облігації США, будуть всіляко підтримувати долар з метою пом'якшення наслідків дефолту», – вважає він.
Америка зіткнеться лише з уповільненням економічного зростання і незначним подорожчанням зовнішніх позик, пояснює Зінов'єв.
Експерт також відзначає, що жодна з конфліктуючих сторін не зацікавлена в реалізації цього сценарію. «Тому цього тижня компромісc буде знайдений», – упевнений він.
Нагадаємо, днями президент США Барак Обама звинуватив консервативне крило Республіканської партії в невиконанні угоди щодо уникнення дефолту країни, який може оголосити американський уряд у зв'язку з неможливістю виплати за своїми борговими зобов'язаннями.
До 2 серпня запозичення США досягнуть встановленого законом межі в 14,3 трлн доларів. І у Білого дому і конгресу залишився тиждень на те, щоб домовитися з питання про підвищення максимального рівня боргу країни.
Зазначимо, на думку директора економічних програм Центру ім. Разумкова Василя Юрчишина, США не загрожує друга хвиля економічної кризи.