НОВИНИ

Обама попередив американців про можливий дефолт

Президент США Барак Обама звинуватив консервативне крило Республіканської партії в невиконанні угоди щодо уникнення дефолту країни, який може оголосити американський уряд у зв'язку з неможливістю виплати за своїми борговими зобов'язаннями.

Про це заявив Обама у екстренному зверненні до нації, яке транслювалося у вечірньому ефірі всіх основних телеканалів США, порушивши програмну сітку.

До 2 серпня запозичення США досягнуть встановленого законом межі в 14,3 трлн доларів. І у Білого дому і конгресу залишився тиждень на те, щоб домовитися з питання про підвищення максимального рівня боргу країни.

Обама зазначив, що республіканці готові погодитися на підвищення рівня боргу тільки за умови різкого скорочення бюджету, тоді як він наполягає на тому, що бюджетні скорочення повинні супроводжуватися збільшенням податків для багатих американців.

"По суті справи, республіканці в палаті представників дали зрозуміти, що вони проголосують за те, щоб Америка уникла першого в своїй історії дефолту, тільки якщо ми погодимося з їхньою програмою, яка передбачає лише глибокі скорочення бюджетних витрат", - заявив Обама.

Зазначимо, що у понеділок спочатку республіканці, а потім демократи представили свої програми по уникненню дефолту.

Питання про підвищення максимального рівня боргу зазвичай не викликало серйозних суперечок в конгресі США. Однак цього року республіканці відмовляються прийняти збільшення боргу без серйозних скорочень бюджетного дефіциту.

При цьому республіканці не погоджуються на введення нового прибуткового податку, а демократи хочуть зберегти соціальні програми для бідних і літніх американців і державну пенсійну систему.

Переговори між президентом Обамою і лідерами республіканців і демократів у палаті представників і сенаті про підвищення максимального рівня боргу країн і скорочення дефіциту бюджету тривають вже кілька тижнів.

Кілька разів ці переговори заходили у глухий кут і переривалися. Якщо учасникам переговорів і вдасться виробити компромісний план, то для того, щоб цей план набув силу закону, він повинен бути схвалений обома партіями і обома палатами конгресу.

Нагадаємо, на думку директора економічних програм Центру ім. Разумкова Василя Юрчишина, США не загрожує друга хвиля економічної кризи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.