Він підкреслив, що це відбулося «саме тоді, коли досудове слідство по кримінальній справі, порушеній щодо екс-президента Кучми добігає свого кінця, і «плівки Мельниченка» визнані в якості доказів по даній справі».
«Мова йдеться саме про ті докази, які отримані негласним шляхом за допомогою оперативно-технічних засобів, тобто в наслідок оперативно-технічного документування», – уточнив Неділько.
Адвокат зазначає, що СБУ не є як суб’єктом конституційного подання, так і суб’єктом конституційного звернення, такими суб’єктами є: президент, народні депутати, Кабінет Міністрів, громадяни України та особи без громадянства.
«Конституційний Суд не має право за конституційним поданням (зверненням) СБУ відкривати конституційне провадження», – уточнив захисник Мельниченка.
«Чітко незрозуміла мотивація СБУ в необхідності такого звернення (подання), оскільки в інших суб’єктів правовідносин, які на порядок більше в своїй юридичній практиці застосовують положення ст. 62 Конституції, це зокрема органи прокуратури, суди та адвокатура, не виникає гострої необхідності в такому конституційному тлумаченні», – заявив він.
Неділько не вірить в те, що «звернення СБУ до Конституційного Суду не пов’язано з «плівками Мельниченка» та з розслідуванням «справи Гонгадзе», оскільки такі «збіги обставин», як правило, СБУ не притаманні в силу її професійної діяльності».
«На сьогодні подальша доля «плівок Мельниченка», як доказів, доля самого Мельниченка, як свідка, та доля головних фігурантів «справи Гонгадзе» знаходиться, певною мірою, в руках Конституційного Суду», – зазначає адвокат.
Нагадаємо, Микола Мельниченко звернувся до «Укрпатенту» з метою зареєструвати товарний знак «Записи Мельниченка».
22 червня Печерський районний суд Києва прийняв рішення про відкриття провадження у справі за позовом адвокатів екс-президента Леоніда Кучми про поновлення кримінальної справи 2001 року проти екс-майора Управління держохорони Миколи Мельниченка, який «документував злочини» у кабінеті президента.
Мельниченко заявив, що сім’я Кучми за відновлення кримінальної справи проти нього заплатила 25 млн доларів.
Як відомо, Генеральна прокуратура у березні порушила стосовно Кучми кримінальну справу за ч. 3 ст. 166 Кримінального кодексу України. Він підозрюється у перевищенні влади, наданні незаконних розпоряджень керівництву МВС, що призвело до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. До справи долучено записи колишнього охоронця екс-президента Миколи Мельниченка і визнано їх речовими доказами.