«Я не думаю, що Росія буде висувати гучні претензії Україні чи вживати певні санкції, оскільки Мєшков не дипломатичний чи офіційний представник Росії. Зрозуміло, що були такі конфлікти і на території Росії з українськими громадянами. Однак всі подібні прецеденти офіційно були вирішені. На рівні лідерів держав було прийняте принципове рішення уникати практики висилки, недопусків на території України і Росії людей за політичними чи ідеологічними мотивами. І цей прецендент може бути і для Російської Федерації по відношенню до небажаних українських громадян на її території», – зазначив Корнілов.
За його словами, влада Криму штучно створила політичний підтекст приїзду Мєшкова.
«У нього були особисті причини приїхати в Крим, і вони були повністю виправданими… Ми бачимо, як надали цьому політичний підтекст. Якщо би не ці дії правоохоронних органів Криму до Мєшкова, то, можливо, ніхто би й уваги на це не звернув. Поговорили, обговорили, поїхав би і ніхто би не згадав, що він казав. Втім, після таких дій СБУ йому створили піар і тепер він зможе спокійно представляти себе жертвою нинішнього політичного режиму і його заяви будуть з більшою охотою цитувати в міжнародних і українських ЗМІ», – стверджує Корнілов.
Причиною вирішення конфлікту саме в такий спосіб, на думку Корнілова, є надмірна «прямолінійність і рішучість» прем'єр-міністра автономії Василя Джарти.
Нагадаємо, Мєшков був затриманий в Ялті у середу, 13 липня. Того ж дня Окружний адміністративний суд Криму підтримав постанову СБУ про видворення Юрія Мєшкова з території Україні з обмеженням в'їзду на 5 років. Як повідомив соратник Мєшкова Анатолій Лось, СБУ відмовилася викликати Мєшкову швидку і дозволити забрати особисті речі.