НОВИНИ

СБУ затримала екс-президента Криму?

Перший президент Криму Юрій Мєшков затриманий працівниками Служби безпеки України в Ялті. Про це повідомив голова «Російської громади Криму» Анатолій Лось.

За відомостями Лося, Мєшков і його дружина були затримані на одній із вулиць Ялти співробітниками СБУ. Керував операцією полковник Лисюк, повідомив громадський діяч.

Прес-секретар Служби безпеки України Марина Остапенко не змогла відповісти Тижню, чи затримували в Ялті першого президента Криму Юрія Мєшкова.

Нагадаємо, 3 липня екс-президент Республіки Крим Мєшков прибув на півострів з Москви. Він був відсутній 16 років.

Мєшков вважає головним завданням на сьогодні проведення 2012 року референдуму щодо відновлення скасованої Конституції Криму 1992 року. Він також різко засудив події у Феодосії, де 3 липня відбулося масове зіткнення активістів козацьких організацій і працівників міліції під час спроби козаків повторно встановити на в`їзді до міста уклінний хрест, який 1 липня був демонтований за рішенням Господарського суду Криму.

«Оцінюючи реальну ситуацію, що склалася в Криму, думаю, доречно буде пригадати слова Вінстона Черчілля: «Бандита не налякаєш піднятими руками!». Тобто, фігурально висловлюючись, пора опустити руки й узятися за вила», – сказав екс-президент Криму.

8 липня голова уряду Криму Василь Джарти заявив, що висловлювання Мєшкова повинні стати приводом для порушення кримінальної справи.

Мєшков 30 січня 1994 року переміг у другому турі виборів президента Республіки Крим, здобувши майже 73% голосів. У березні 1995-го посаду кримського президента було ліквідовано внаслідок протистояння влади півострова з офіційним Києвом.

Мєшков має громадянство Російської Федерації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.