Депутати наголосили, що представники Хмельницької АЕС на громадських слуханнях не змогли переконати громаду Острога в доцільності добудови двох нових енергоблоків.
Основні аргументи опонентів добудови – незадовільний, на їхню думку, стан фундаментів зупиненого 20 років тому будівництва, а також відсутність достатніх соціальних гарантій населенню, котре мешкає в 30-кілометровій зоні спостереження.
Як відомо, Острог лежить на кордоні між Рівненською та Хмельницькою областями і є одним із найближчих міст у межах впливу Хмельницької АЕС.
Нагадаємо, мешканці Хмельницького та Острога виступили категорично проти добудови двох ядерних енергоблоків на Хмельницькій АЕС. Загалом громадські слухання відбулися у чотирьох населених пунктах.
10 травня українське ДП НАЕК «Енергоатом» та російське ЗАТ «Атомбудекспорт» підписали контракт про розробку технічного проекту реакторних установок для для 3-го та 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС. Зокрема, Ощадбанк Росії обіцяв дати Енергоатому $1 млрд кредиту на добудову двох енергоблоків Хмельницької АЕС.
Як свідчать нещодавні опитування Центру Разумкова, 17,6% українців вважають за необхідне зведення нових енергоблоків АЕС в Україні, 69,1% – проти.
Координатор енергетичних програм Національного економічного центру України Артур Денисенко заявляв, що проект добудови двох ядерних енергоблоків на Хмельницькій АЕС сфальсифікований, недостовірний та недосліджений.