«Мова йде про те, як зберегти українську незалежність. Це навіть не про економічні питання. Надмета цього процесу – Україна втрачає політичну незалежність. Це суть всього, що відбувається навколо Митного союзу», – зазначив він.
«Питання в тому, до якого ринку має приєднатися Україна – до меншого, чи до більшого. Ми говоримо про вихід з СОТ, але як ми пояснимо 150 країнам-партнерам СОТ у світі та політикам, що ми серйозна країна», – сказав екс-президент.
«Я не розумію, як ми пояснимо суспільству створення наднаціональних структур. 90% всієї каси Митного союзу має відходити до Росії. 92% Митного союзу базується на законодавстві Росії. Передзвоніть в Казахстан і запитайте, що в них робиться з цінами», – заявив Ющенко.
На питання, чи розмовляв він про це з президентом Віктором Януковичем, Ющенко відповів: «Під час зустрічі у нас була розмова про внутрішню політику, і я почув, що він зі мною згодний».
«У той же час я казав про зовнішню політику. В нас залишилося якихось 5% для євроінтеграції. Все що потрібно: формальний підпис під угодою про асоціацію, зону вільної торгівлі та дорожня карта дій по безвізовому режиму», – наголосив екс-президент.
На прохання висловити свою думку, чи погодиться чинна влада на вступ до Митного союзу, Ющенко відповів, що політика українсько-російських відносин у минулі роки була великим уроком для чинної влади.
«Це капітуляція щодо питань безпеки, це кабальна угода 2009 року, яка поставила Україну на коліна, та також угода про базування Чорноморського флоту Росії на 18 тисячах гектарів земель, ціна оренди яких не оговорювалася», – наголосив екс-президент.
«Якщо ми віддамо шельф для видобутку нафти та газу – це буде повна антиукраїнська політика», – додав Ющенко.
Нагадаємо, 7 квітня президент Віктор Янукович заявив, що Україна може взяти участь у митному союзі в рамках Єдиного економічного простору, створюваного Росією, Білоруссю й Казахстаном, у форматі "3+1". Також стало відомо, що Росія готова на дуже значні компенсації.
Крім того, участь України в Митному союзі за формулою «3+1» російська сторона розуміє як повноцінну участь української сторони в цьому об’єднанні.
Більше того, на переговорах зі своїм українським колегою Миколою Азаровим прем'єр-міністр РФ Володимир Путін заявив, що не бачить великих проблем для України від вступу у Митний союз.