Антикорупційне бюро встановило частину фігурантів «чорної бухгалтерії» Партії регіонів

26 Червня 2016, 12:33

Матеріали так званої «чорної бухгалтерії» Партії регіонів оцифровані, відбувається графологічна експертиза почерку. Про це під час ефіру на «5» каналі розповів директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник, передає прес-служба НАБУ.

За його словами, наразі на основі матеріалів даного кримінального провадження сформований оцифрований реєстр інформації.

«Частина осіб з числа згаданих у списках, наданих НАБУ В.Трепаком та С.Лещенком, встановлена, тривають допити. Інші особи встановлюються», – заявив А.Ситник. 

Директор Бюро повідомив, що наразі продовжується збір зразків почерку осіб, згаданих у списках, триває графологічна експертиза, встановлюються витрати, біля яких стоїть підпис конкретної особи. Водночас Ситник зазначив, що ніхто з осіб, які заявляли про підроблення їхніх підписів у списках так званої «чорної бухгалтерії» Партії регіонів, так і не прийшов до НАБУ добровільно надати зразки свого почерку детективам. 

Читайте також: Журналіст оприлюднив докази існування «чорної каси» ще однієї партії

Як повідомлялося, 28 травня екс-заступник голови СБУ Віктор Трепак розповів, що передав до Національного антикорупційного бюро документи, які засвідчують незаконні грошові операції у рамках Партії регіонів на суму $2 млрд. За його словами, серед фігурантів цих матеріалів – посадові особи найвищого рівня, міністри та керівники відомств, народні депутати, відомі політики, громадські діячі, представники міжнародних організацій, судді, у тому числі найвищих судових інстанцій.

Антикорупційне бюро розпочало розслідування за ч.4 ст.369 Кримінального кодексу України (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі). 

Також нагадаємо, голова НАБ уточнив, які саме документи передав у бюро генерал Трепак, зазначивши, що йдеться про 841 аркуш із записами за 2008-2012 роки. Ситник також попередив про загрозу життю фігурантів записів із «чорної каси» Партії регіонів, а також розповів про перспективи документів як доказів у суді. «Ці документи можуть мати доказове значення разом з іншими доказами у разі проведення експертизи почерку та інших слідчих дій», – сказав тоді Ситник.