НОВИНИ

Голова НАБ розповів про перспективи використання «чорної каси» Партії регіонів як доказів у суді

За його словами, це можливо тільки у комплексі з іншими доказами.

Голова Національного антикорупційного бюро заявив, що публічність може зашкодити розслідуванню по документах нібито неофіційної бухгалтерії Партії регіонів, а також про можливості використати документи як докази під час судових справ. Про це він розповів під час прес-конференції 1 червня.

«Ці документи можуть мати доказове значення разом з іншими доказами у разі проведення експертизи почерку та інших слідчих дій», - сказав Ситник.

«Походження записів має прямий стосунок до перспектив використання цих записів у суді. Це окремий напрямок розслідування», - додав голова НАБ.

Він зазначив, що напередодні його прес-конференції відбувся допит Віктора Трепака, який раніше передав документи у бюро.

«Всі записи відцифровано і наразі триває робота по ідентифікації осіб», - зазначив він.

Ситник також негативно висловився щодо розголошення інформації з документів.

«На жаль постійні оці публічні висловлювання з називанням конкретних прізвищ звичайно позбавляють НАБ певних оперативних можливостей. Тобто люди вже попереджені, прізвища названі. Відповідно проведення негласних слідчих дій є обмеженим... Тому я переконаний, що повне оприлюднення цих даних зашкодить розслідуванню. Є записи про певних осіб, а є записи про посередників, які потім можливо ці кошти передавали особам, указаним у цих аркушах», - розповів директор НАБ.

Як повідомлялося, колишній перший заступник голови СБУ Віктор Трепак розповів, що передав до Національного антикорупційного бюро документи, які засвідчують незаконні грошові операції у рамках Партії регіонів на суму $2 млрд. За його словами, серед фігурантів цих матеріалів - посадові особи найвищого рівня, міністри та керівники відомств, народні депутати, відомі політики, громадські діячі, представники міжнародних організацій, судді, у тому числі найвищих судових інстанцій.

Згодом голова НАБ Артем Ситник підтвердив отримання документів. Бюро розпочало розслідування за фактом отриманих документів.

Також нагадаємо, голова НАБ розповів, які саме документи передав у бюро генерал Трепак. Ситник попередив про загрозу життю фігурантів записів із «чорної каси» Партії регіонів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.