В Українській православній церкві Московського патріархату закликали президента Петра Порошенка ветувати ухвалений Верховною Радою закон, який зобов’язує зобов'язує УПЦ МП в своїй назві зазначити приналежність до Російської православної церкви (РПЦ). Відповідну заяву опублікував юридичний відділ УПЦ МП.
У Московському патріархаті вважають, що «примушування Української Православної Церкви до зміни свого найменування є нічим іншим, як втручанням у її діяльність, що може призвести до непередбачуваних наслідків у суспільстві».
В УПЦ МП наголосили, що змусити її до перейменування українська влада нібито хоче на угоду Православній церкві України, яка "хоче забрати собі цю назву".
"Вважаємо цей закон антиконституційним і маємо намір захищати свої права усіма законними способами. Звертаємось до Президента України застосувати до цього закону право вето", – додали у церкві.
Нагадаємо, 20 грудня Верховна Рада підтримала за основу та в цілому законопроект про внесення змін до закону "Про свободу совісті та релігійні організації", що передбачає врегулювання питань про назви церков в Україні. Відповідне рішення підтримали 240 нардепів. Парубій уже підписав цей закон.
Як повідомлялося 17 грудня, Верховна Рада на цьому тижні має ухвалити два законопроекти, які врегулюють питання щодо назв церков в Україні та переходу громад до православної церкви України.
15 грудня відбувся Об'єднавчий Собор, на якому предстоятелем Об'єднаної української церкви обрали митрополита Епіфанія. Собор тривав 10 годин. через тиск Росії в Об'єднавчому соборі взяли участь не всі ієрархи УПЦ МП.
Речник УПЦ КП Євстратій (Зоря) ввечері 15 грудня повідомив, що офіційна назва нової помісної церкви в Україні згідно Статуту – Православна Церква України, а титул Предстоятеля: Блаженнійший Епіфаній, Митрополит Київський і всієї України.