За словами організаторів, акція має на меті привернути уваги до долі громадян України, ув’язнених Росією з політичних мотивів, а також закликати усіх, від кого це залежить, докладати якомога більше зусиль для звільнення заручників Кремля.
«Тріщина на Арці дружби народів символізує одну із проблем, які сьогодні існують — це українські політв’язні. Але за нею стоять також окупація Криму і російська агресія на Донбасі. Ідея з’явилася, коли ми думали, як привернути увагу до проблеми політв’язнів, — тоді ще голодуючих Сенцова, Балуха та інших українців, яких утримують незаконно. Це було ще у вересні, але ми дуже багато часу витратили на різні дозволи, домовленості з ДСНС. Тому ми зробили це тільки тепер», – зазначила розповіла одна з ініціаторів акції Марія Томак.
«Не всі активісти, які займаються кампанією на захист Сенцова та інших ув’язнених, підтримали цю ідею. У декого були сумніви — наскільки це може відображати проблему і бути символом нашої вимоги до Росії звільнити незаконно ув’язнених. Для мене важливо те, що тріщину добре видно. Сподіваюся, що люди, які не знають нічого про Сенцова, загуглять що це і дізнаються більше», — наголосила вона.
«Ми робили багато різних акцій на підтримку українських політв’язнів – вішали банери, збиралися під посольством Російської Федерації. Арка дружби народів — це пам’ятник тоталітаризму. Цю тріщину ми присвячуємо проблемі війни, захоплення територій, проблемі утримування українських політв’язнів» – підкреслив інший організатор акції Володимир Кузнецо
«Ця дія — акт солідарності з незаконно переслідуваними громадянами України, яких Росія перетворює на зброю у своїй гібридній війні, солідарності з цивільним населенням на загарбаних Російською Федерацією територіях, жест-відповідь на розв’язану та підтримувану сусідом-імперіалістом війну на сході України», – повідомляється у спільній заяві організазорів акції.
Серед ініціаторіов організації «Свободу заручникам Кремля», «Медійна ініціатива за права людини», «Комітет солідарності — група підтримки кримських заручників», «Пряма лінія», «Центр громадянських свобод», «Автомайдан», активісти, представники мистецьких спільнот та інші небайдужі.
Варто зазначити, що Арка дружби народів була встановлена на честь «об'єднання України з Росією». Так називалась угода, яку ухвалили на Переяславській Раді у 1654 році.
Як повідомлялося, родини незаконно утримуваних РФ українців розповіли французьким політикам про катування українських політичних в'язнів в окупованому Криму та Росії.
Нагадаємо, у серпні 2017 року правозахисники повідомили, що російські силовики в окупованому Криму застосовують до затриманих катування, зокрема і електричним струмом.