НОВИНИ

Родичі політв'язнів розповіли французьким політикам про катування українців у РФ та Криму

Котелянець також наголосив, що вони намагалися просували ідею персональних санкцій проти росіян.

Родини незаконно утримуваних РФ українців розповіли французьким політикам про катування українських політичних в'язнів в окупованому Криму та Росії. Про це повідомив керівник об’єднання родин політв’язнів Ігор Котелянець у інтерв'ю Тижню.

 

 "Українських політв’язнів у Росії та Криму майже 70. Що вони стикаються з катуваннями. Так, ми розповідали історії про те, як РФ катує українських громадян. До того ж ми намагалися просували ідею персональних санкцій проти росіян, котрі беруть участь у фабрикуванні справ проти політв’язнів, у катуваннях. А це і ФСБ, і високопосадовці", – наголосив він.

 

Водночас Котелянець заявив, що родичі бранців Кремля намагалися довести французьким політикам важливість публічності в питанні звільнення українців.

 

"Ми намагалися пояснити, наскільки важлива публічність для захисту політв’язнів. І ми закликали до публічних дій, заяв, листів, запитань, вимог до Росії. Є гарний приклад. 2017 року ми були в Страсбурзі та Брюсселі. Якщо пам’ятаєте, тоді Європарламент ухвалив дві резолюції з вимогами звільнити політв’язнів. У документах перераховували імена. На той момент політв’язнів було понад 40. Перерахували близько 38. Бо деяким в’язням було замало інформації, аби взяти їх у роботу. І це мало ефект. Мінялося ставлення до цих людей у СІЗО і колоніях. Над ними переставали знущатися", – підкреслив керівник об’єднання родин політв’язнів.

 

За його словами, тоді українська влада не зафіксувала існування політв’язнів своїми рішеннями, натомість Європарламент їх визнав.

 

"Тож публічність у цьому питанні допомагає. І якщо політики робитимуть заяви, називатимуть конкретні прізвища, — навіть якщо Росія їх не випустить, — це допомагатиме людям вижити. Оскільки РФ бачитиме, що є увага міжнародної спільноти до цієї проблеми", – додав Котелянець.

 

Крім того, він зазначив, що у Франції мало знають про проблему українців, яких незаконно утримує Росія.

 

"Все, що ми їм розповідали, для них нове. Звісно, можна дивитися на Facebook Павла Клімкіна й Ірини Геращенко. Наче вони багато їздять і розповідають про наші проблеми. Але, коли ми розповідаємо цю саму інформацію депутатам, виявляється, що для них це нова інформація. У мене було враження, що про проблему політв’язнів французькі політики не знають узагалі. Так, є люди, які чули прізвище Сенцов, проте переважна частина не чула навіть і його. А окрім нього є ще 67 таких самих політв’язнів. Але у Франції більшість цього не розуміє", – підсумував Котелянець.

 

​Нагадаємо, у серпні 2017 року правозахисники повідомили, що російські силовики в окупованому Криму застосовують до затриманих катування, зокрема і електричним струмом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.