У Міністерстві закордонних справ України привітали підписання договору щодо вирішення македонсько-грецького спору стосовно назви Македонії Про це повідомляє прес-служба МЗС у понеділок, 18 червня.
У МЗС зауважили, що це рішення відкриває нову еру в македонсько-грецьких відносинах.
"Підписання зазначеного документа сприятиме зміцненню безпеки, створенню клімату взаємної довіри і партнерства не тільки в Балканському регіоні, але і на всьому Європейському континенті.Договір є прикладом готовності керівництва Македонії та Греції вирішувати важливі питання цивілізованим шляхом, у відповідності до європейських цінностей та підходів", – йдеться у повідомленні.
Також у міністерстві зазначили, що зміцнення грецько-македонських відносин є важливим для України, враховуючи традиційно дружні відносини нашої держави з Македонією та Грецією, а також спільні зовнішньополітичні пріоритети наших двох держав – європейську та євроатлантичну інтеграцію.
Нагадаємо, 18 червня генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш закликав ратифікувати угоду про нову назву Македонії.
17 червня, у столиці Македонії Скоп'є сотні демонстрантів вийшли на акцію протесту після підписання угоди про зміну назви колишньої югославської республіки.
Тоді ж, 17 червня, Греція і Македонія підписали угоду про зміну назви колишньої югославської республіки на Республіку Північна Македонія.
13 червня президент Македонії Георге Іванов відмовився підписувати договір з Грецією про зміну назви країни, оскільки вважає, що це порушує Конституцію.
12 червня стало відомо, що голова уряду Греції Алексіс Ціпрас та прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв домовилися про перейменування колишньої югославської республіки.
Нагадаємо, 27 лютого у столиці Македонії Скоп’є кілька тисяч людей вийшли на вулиці щоб висловити протест проти можливої зміни назви країни. Протестувальники вимагали припинити переговори і вигукували "Хай живе Македонія" і тримали в руках македонський прапор.
Раніше повідомлялось, прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв повідомив, що за підсумками Балканського саміту обрали чотири варіанти назви країни. За його словами, це може бути Республіка Північна Македонія, Республіка Верхня Македонія, Республіка Вардарська Македонія та Республіка Македонія (Скоп'є)