НОВИНИ

У Македонії запропонували чотири варіанти назви країни

Глава македонського уряду переконаний, що Греція повинна бути задоволена одним із запропонованих варіантів.

Прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв повідомив, що за підсумками Балканського саміту обрали чотири варіанти назви країни. Про це у вівторок, 27 лютого, повідомляє Reuters.

 

"Пропозиції є наступними: Республіка Північна Македонія, Республіка Верхня Македонія, Республіка Вардарська Македонія та Республіка Македонія (Скоп'є)", – заявив він.

 

Водночас на питання про те, чи буде Греція задоволена одним із запропонованих варіантів, глава македонського уряду відповів ствердно.

 

Нагадаємо, Греція і Македонія за посередництва ООН відновили переговори заради врегулювання суперечки щодо назви Македонії.

 

Зазначимо, Греція вважає, що Македонія "вкрала" назву в одної з північних грецьких провінцій, і через це блокує діалог щодо вступу країни до НАТО і ЄС.

 

Суперечка триває з 1991 року — часу здобуття незалежності Македонією, яка до 1991 року носила назву Соціалістична республіка Македонія, що не викликало спротиву з боку Греції. Після 1991 року Греція вважає, що назва держави є узурпацією назви її історичної провінції. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.